X

عزیزان لطفا موقع خرید فیلتر شکن خود را خاموش کنند .


دوستان عزیز لطفا پس از خرید به حساب کاربری خود رفته و در قسمت دانلود ها فایلهای خود را اجرا و یا دانلود کنید. درصورت بروز مشکل با صبر وحوصله با مدیر سایت تماس گرفته و مشکل را بیان کنید، تا رفع شدن مشکل صبور باشید.

چاکرا

  • نویسنده : sally
  • تاریخ نوشته : 1400/10/22
  • تعداد نظر : 0 نظر
چاکرا

اگر شما به مسائل انرژی درمانی و بهبود حال روحی و روانی خود علاقه داشته باشید، بی شک نام چاکرا را شنیده اید. در واقع، انسان ها از گذشته به این موضوع علاقه مند بوده اند تا بر قسمت روانی و روحانی بدن خود تسلط پیدا کنند. با توجه به این موضوع که بعد روحانی و معنوی انسان با استفاده از حواس پنجگانه قابل تشخیص نیست، مفاهیم و روش های دیگری برای کشف آن مورد توجه قرار گرفته است و همواره انسان ها را با چالش های زیادی رو به رو کرده است. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

چاکرا چیست

با اینکه ممکن است اسم گذرگاه های بدن را شنیده باشید، اما این سوال به ذهن خطور می کند چاکرا به چه معناست؟! این مفهوم به قدری عمیق و گسترده است که اگر بخواهیم در مورد آن صحبت کنیم، باید کتاب های زیادی را چاپ کنیم و یا ساعتهای طولانی به سخنرانی بپردازیم. چاکرا به زبان ساده به مراکز هفتگانه و قدرتمند بدن اطلاق می شود که در ستون فقرات بدن قرار گرفته است. این مراکز می توانند ارتباطی را میان روح و جسم انسان برقرار کنند. اگر بخواهیم به ریشه تاریخی این کلمه اشاره کنیم باید بگوییم این مفهوم به در زبان سانسکریت به معنای چرخ است. آیا این معنی با مفهوم این گذرگاه ها همخوانی دارد؟!

چاکرا

آیا گذرگاه ها انرژی را در بدن به چرخش در می آوند؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید این چاکراها در بدن در حال چرخش هستند و همین امر سبب می شود تا نیروی حیات در بدن جاری باشد. در واقع، نیروی حیات از میان مجراهای باریک بدن عبور می کنند و در علوم ماورایی به این مجراها نادی گفته می شود. بهتر است بدانید امروزه 72000 نادی در بدن وجود دارند و جایگاه این چاکراها بر روی نادی های اصلی بدن است. همچنین، این گذرگاه ها در سراسر ستون فقرات قرار دارند و انرژی را در بدن انتقال می دهند.

چاکراهای هفتگانه در بدن

اکنون ممکن است بخواهید با این گذرگاه ها در بدن آشنا شوید. این موارد به شرح زیر هستند:
• گذرگاه ریشه: جایگاه این گذرگاه در پایین ستون فقرات است و رنگ آن قرمز است.
• گذرگاه خارجی: این گذرگاه در زیر ناف قرار دارد و رنگ آن نارنجی است.
• گذرگاه خورشیدی: این گذرگاه چهار انگشت بالای ناف است و رنگ آن زرد است. برخی از کارشناسان انرژی درمانی به آن گوهر ناف می گویند.
• گذرگاه قلب: این گذرگاه در مرکز سینه و در امتداد قلب واقع شده است و رنگ سبزی دارد.
• گذرگاه گلو: این گذرگاه در سطح گلو است و رنگ آن آبی است.
• گذرگاه چشم سوم: چاکرا چشم سوم در پیشانی و میان دو ابرو است و رنگ آن نیلی است. بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند چشم سوم آثار شگفت آوری بر روح و جسم انسان دارد.
• گذرگاه فرق سر: این گذرگاه در قسمت سر است و قوی ترین ارتعاشات را تولید می کند. رنگ گذرگاه فرق سر بنفش است.

چاکرا پاکسازی

بدن انسان می تواند انرژی مثبت و انرژی منفی را جذب نماید. انرژی منفی ریشه تمامی مشکلاتی است که برای افراد به وجود می آیند. به همین دلیل کنترل آن یکی از مواردی است که باید به آن توجه ویژه ای شود. شاید برای شما جالب باشد که بدانید شما با توجه به چاکراهای بدن می توانید مواردی همچون قدرت، اعتماد به نفس، تمایل به لذت های جنسی، الگوهای خواب و سلامتی، امنیت جسمانی و مسائل مالی را کنترل کنید. در روش چاکرا درمانی به شما آموزش داده می شود چگونه غذا بخورید، چگونه بخوابید، چگونه بیاندیشید و چه کارهایی انجام دهید تا انرژی های مثبت بدنی خود را بالا ببرید.

چاکرا

چاکرا انرژی

متخصصان چاکرا درمانی به این موضوع اشاره می کنند برخی از عادات می تواند به گذرگاه های اصلی آسیب وارد کند و این امر نگران کننده است. به طور مثال، پرخوری، حسادت، طمع، نفرت، دروغ، سخنان ناپسند، کفر و شرک می توانند آسیب های جدی به گذرگاهای انرژی بزنند و میزان انرژی منفی را در بدن بالا ببرند. وقتی میزان انرژی منفی در بدن افزایش پیدا می کند، مشکلات جسمانی شروع می شود. زیرا تعادل انرژی ها در بدن بهم می خورد و این موضوع جسم را نیز تحت تاثیر قرار می دهد ( معمولا مشاهده کرده اید انسان هایی که نفرت زیادی دارند، دائما بخشی از بدنشان درد می کند).

آیا این کار زمان بر است؟

کسانی که می خواهند انرژی مثبت بدن خود را افزایش دهند، باید تمرینات زیادی داشته باشند و بر خوبی ها تمرکز کنند. شاید انجام این کار در ابتدای شروع کار دشوار باشد. اما تمرین مدوام و توجه به نور هستی می تواند مسیر افراد را روشن سازد و به آنها کمک نماید انرژی ها منفی را تخلیه کنند و حس خوبی را تجربه کنند. به این موضوع توجه داشته باشید، شما باید در این مسیر مربی داشته باشید تا بتوانید بهترین نتیجه را بدست بیاورید. تا اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد چاکرا های بدن در اختیار شما قرار دهیم. این گذرگاه ها مسیر ورود انرژی به درون بدن هستند و به تعادل در بدن کمک می کنند. عادات ناپسندی مانند دروغ گویی، حرص و طمع، نفرت و ریا می توانند مسیر را برای ورود انرژی های منفی به بدن باز کنند. به همین دلیل، افراد باید تلاش کنند تا این عادات را کنار بگذارند و سطح انرژی مثبت را در بدن خودشان بالا ببرند. این موضوع به طور مستقیم بر سلامتی اثر می گذارد.

نظرات کاربران

0نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *