X

عزیزان لطفا موقع خرید فیلتر شکن خود را خاموش کنند .


دوستان عزیز لطفا پس از خرید به حساب کاربری خود رفته و در قسمت دانلود ها فایلهای خود را اجرا و یا دانلود کنید. درصورت بروز مشکل با صبر وحوصله با مدیر سایت تماس گرفته و مشکل را بیان کنید، تا رفع شدن مشکل صبور باشید.

آسترولوژی مالی

  • نویسنده : کیوان هجرتی
  • تاریخ نوشته : 2022/11/04
  • تعداد نظر : 0 نظر
آسترولوژی مالی

طالع بینی مالی یا آسترولوژی مالی موضوعی با سابقه است که اخیراً مورد استقبال برخی از معامله گران بازار سهام و ارز دیجیتال قرار گرفته است. از قدیم الایام پادشاهان، تجار، صنعتگران و مردم عادی دنیا از دانش آسترولوژی با طالع بینی برای پیش بینی موقعیت های روحی، مالی و … استفاده می کردند، اما طالع بینی چیست و چگونه می توان از این دانش در معاملات بورس استفاده کرد؟  طالع بینی یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین علوم انسانی است که به بررسی حرکت و موقعیت نسبی اجرام آسمانی مانند ماه، خورشید، ستارگان، قمرها، سیارات و غیره می پردازد. شواهد بسیاری وجود دارد که هند یکی از پیشگامان و رهبران طالع بینی است. شالوده اصلی طالع بینی ابتدا در هند پدید آمد و سپس به مرور زمان توسط ایرانیان، یونانی ها و حتی اروپایی ها گسترش یافت و رواج یافت. بسیاری از دانشمندان طالع بینی را توسعه داده اند، که هر کدام سیستم خاص خود را دارند و به دنبال ارتباط دادن پدیده های آسمانی با آنچه بر روی زمین می گذرد هستند. علم آسترولوژی یا به فارسی طالع بینی، شاخه ای از علم نجوم است که به بررسی حرکت سیارات و دیگر اجرام آسمانی و متناسب با موقعیت این اجرام در دوره های مختلف می پردازد. در جنبه های زندگی انسان طالع بینی قدمتی به اندازه تاریخ بشر دارد. تقریباً در تمام دوره های تاریخ و در ادیان و آیین های مختلف، مردم به تاثیر سیارات بر روی زمین و موجودات آن اعتقاد داشتند و این تأثیر را در زندگی خود لحاظ می کردند. اخترشناسان یا طالع بینان معتقدند که تغییر موقعیت نسبی خورشید، ماه و سیارات باعث تأثیرات متفاوت آنها بر جسم و روان انسان می شود، اگرچه این گفته طالع بینی مورد تایید برخی از طالع بین نیست و طالع بینی را نه یک علم، بلکه یک روش می دانند و نمی توان تلاش های مردم در تمدن های مختلف برای جمع آوری و گسترش دانش در مورد طالع بینی و طالع بینی را نادیده گرفت.

طالع بینی مالی

یکی از موضوعاتی که همواره در نجوم و طالع بینی مطرح می شود، تأثیر سیارات و ستارگان بر بازارهای مالی است. همان طور که طالع‌بینان معتقدند طالع بینی بر روحیه و ذهن افراد تاثیر می‌گذارد، تغییر موقعیت نسبی برج‌البروج و صورت‌های فلکی نسبت به یکدیگر در بازارهای مالی نیز موثر است. طالع بینی مالی به موقعیت هایی می پردازد که به لطف دانش طالع بینی برای خرید یا فروش سهام یا معامله در بازار ارز دیجیتال مناسب تر است. جی پی مورگان یکی از بزرگترین سرمایه داران جهان بود، در میان افرادی که بازار سهام و بازارهای مالی را از طریق آسترولوژی و طالع بینی پیش بینی می کرد. تاجرانی که به طالع بینی مالی پایبند هستند معتقدند که روان انسان قیمت را تعیین می کند و موقعیت نجومی نیز بر روان انسان تاثیر می گذارد. عوامل مختلفی برای پیش‌بینی بازار وجود دارد، از وضعیت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در جهان و رویدادها و ملاحظات بین‌المللی گرفته تا الگوهای تکراری ثابت در نمودارهای مالی. اما بدون شک مهمترین عامل تاثیرگذار بر بازارهای مالی رفتار معامله گران است و دانش طالع بینی به شما این امکان را می دهد که رفتار معامله گران را پیش بینی کنید.

 

کاربرد آسترولوژی مالی در بورس

دانش طالع بینی با تجزیه و تحلیل نمودارها، مطالعه حرکت سیارات و موقعیت آنها در روزهای مختلف اطلاعات مفیدی در مورد رفتار بازار در دو دوره مالی مختلف ارائه می دهد. برای تسلط بر طالع بینی مالی و در نتیجه پیش بینی رفتار بازارهای مالی، باید دانش کاملی از اصول طالع بینی و زودیاک به دست آورید. اساس علم طالع بینی درباره خورشید و سیاراتی است که در یک مسیر دایره ای به دور خورشید می چرخند. در طالع بینی به این دایره فرضی دایره دایره البروج می گویند. دایره البروج در واقع تقویم شمسی ایرانی بر اساس ورود خورشید به اولین برج یا ماه که همان برج فروردین است می باشد. دایره زودیاک نیز به 12 قسمت مساوی تقسیم می شود (هر قسمت یک صورت فلکی معادل 30 درجه یا دو ساعت است). دو هزار سال پیش، او از 12 صورت فلکی عبور کرد که برج های فلکی نامگذاری شدند. درک بهتر دایره زودیاک با در نظر گرفتن تقویم شمسی بسیار آسان تر می شود. این حلقه از روز اول فروردین آغاز می شود و تا پایان اسفند ادامه دارد. دقیقا 12 خانه در 30 درجه و 12 ماه و هر ماه 30 روز است.از دیدگاه ساکنان سیاره به نظر می رسد که خورشید در یک سال از این دایره عبور می کند. خورشید در اول فروردین وارد صورت های فلکی می شود و هر روز یک درجه به جلو حرکت می کند و این حرکت تا نهم اسفند ادامه دارد. برای این منظور مفهوم تاریخ شمسی به شرح زیر است. مثلاً شانزدهم فروردین یعنی خورشید در 16 درجه فروردین است (به دلیل 365 روز در سال و 360 درجه دایره، این درجه چندین درجه متفاوت است) در منظومه شمسی ما 9 سیاره به دور خورشید می چرخند: عطارد، زهره، زمین، مریخ، مشتری، زحل، اورانوس، نپتون و پلوتون.

منظومه شمسی

تمام سیارات منظومه شمسی تقریباً در یک صفحه مداری به دور خورشید می چرخند. سیارات در طول چرخش خود به دور خورشید از یک علامت به علامت دیگر حرکت می کنند. به عنوان مثال، عطارد این دایره (یعنی یک چرخش کامل به دور خورشید) را در 87.97 روز، زهره در 224.7 روز و زمین در 365.26 روز می‌سازد. یکی از تاثیرات بزرگ سیارات این است که دو یا چند سیاره در صفر درجه به هم می رسند یا روبروی هم قرار می گیرند و میدان مغناطیسی آنها بر روی زمین و ساکنان آن تأثیر می گذارد. این تأثیر با ستاره هایی که در طالع بینی مالی از نظر تغییرات رخ داده در بازارهای مالی مورد توجه قرار می گیرند متفاوت است. به عنوان مثال، پیوند زحل و مشتری یکی از پدیده های نجومی است که بر بازارهای مالی تأثیر می گذارد. مقایسه نزدیکترین حالت دو جرم زمانی است که طول آسمانی هم تراز باشد.

چگونه می توان طالع بینی مالی را یاد گرفت و از این دانش در معاملات بورس استفاده کرد؟

امروزه کتاب های زیادی در زمینه طالع بینی مالی و تحلیل زمانی نوشته شده است و دوره های آموزشی مرتبط توسط کارشناسان طالع بینی برای علاقه مندان برگزار می شود. بسیاری از برنامه های طالع بینی توانسته اند نیازهای متقاضیان را تا حد زیادی برآورده کنند. اگر می خواهید از طالع بینی مالی به صورت حرفه ای در معاملات خود استفاده کنید، ابتدا باید به تقویم نجومی، تجزیه و تحلیل هندسی زمان، شناسایی حرکات و چرخه های سیاره ای تسلط داشته باشید و سپس با دانش به دست آمده بر اساس متغیرهای زمانی ساعت و تاریخ معامله خرید و فروش خود را لیست کنید.

 

آیا مفاهیم طالع بینی در همه جا یکسان است؟

در نظر داشته باشید که در هر کشور و شهر، با توجه به آداب و سنن آنها، تعریف جداگانه ای از نمادهای نجومی وجود دارد، بله، درست است که ویژگی های مشترک زیادی وجود دارد و هیچ کس زبان منحصر به فرد ستارگان را نمی داند. این موضوع در بین طالع بینان انکار نمی شود، اما با توجه به مطالعاتی که در فرهنگ های مختلف هر کشور انجام داده ایم، نمادهای نجومی مفاهیم متفاوتی را بیان می کنند و اختلاف نظر کمی دارند، اما همچنان متذکر می شویم که در بسیاری از نقاط جهان، حرف آخر و پیش بینی های مرتبط با طالع بینی یکی می شوند و این نشان دهنده زبان واحد طالع بینی و طالع بینی است.

طالع بینی در بازار سرمایه چیست؟

طالع بینی یا آسترولوژی یکی از شاخه های مهم تحلیل تکنیکی و زمانی است. طالع بینی و ستاره شناسی با هم فرق دارند و در واقع نجوم یا ستاره شناسی در مورد موقعیت سیارات و ستارگان نسبت به یکدیگر، انرژی ها، میدان های آنها، سرعت آنها و غیره صحبت می کند که موضوع ما نیست. اما در طالع بینی به دنبال این هستیم که این اجرام آسمانی چه ستارگان و چه سیارات چه تاثیری بر ما ساکنان زمین دارند یا بهتر است بگوییم چه تاثیری بر فعالان بازار سرمایه دارند.  قبل از هر چیز بهتر است عواقبی را که ستارگان، سیارات و اجرام اطراف ما بر روی زمین می گذارند بررسی کنیم. در علم طالع بینی این اثرات به سه قسمت اثر مغناطیسی، اثر الکترومغناطیسی و اثر گرانشی تقسیم می شوند. به خاطر داشته باشید که پس از کمی تحقیق متوجه خواهید شد که حضور ماه در اطراف زمین نه تنها به روشنایی شب کمک می کند، بلکه اثرات بسیار دیگری نیز دارد. مثلاً اولین و ساده ترین اثر آن ایجاد ریشه و رژیم است یا مثلاً تأثیر ماه در ایجاد مدار دایره ای (بیضی) زمین و در نتیجه در ایجاد فصول مختلف و… دارد.

 

نشان-زودیاک-ماه-ها

 

پدیده شفق شمالی را که ناشی از طوفان های خورشیدی و برخورد تابش الکترومغناطیسی این طوفان ها با لایه های مغناطیسی محافظ زمین است، در نظر خواهیم گرفت. همانطور که گفتیم زمین دارای قطب های N و S نیز می باشد که می دانیم قطب های آهنربا های مغناطیسی هستند و اشاره کردیم که این قطب ها و میدان های مغناطیسی مانند هاله ای زمین را احاطه کرده و از ورود برخی تابش های الکترومغناطیسی مضر مانند تابش خورشید جلوگیری می کند. پس همانطور که دیدیم سرزمین ما و دریاهای روی آن و در نتیجه هم مردم و هم موجودات زنده تحت تاثیر این نیروها هستند.در واقع علم طالع بینی این روابط و چگونگی توسعه آنها را بررسی می کند. طالع بینی به سه نوع استوایی، بیدریایی و دراکونیک تقسیم می شود که نوع گرمسیری به اشتباه نوع غربی نامیده می شود که در واقع نوع اصیل ایرانی است. در این علم از آنجایی که برای ما وقوع حوادث در آسمان از دید ناظر زمینی تلقی می شود، لذا زمین را مرکز عالم می دانیم. طالع بینی در هر سه سبک، همانطور که ما سیارات را از دیدگاه ناظر زمین جستجو و مورد بحث قرار می دهیم، منظومه زمین مرکزی به نظر می رسد در حالی که اینطور نیست.

نحوه استفاده از آسترولوژی مالی

تحلیل تکنیکال در دنیا بسیار مهم است. در بازارهای مالی غول هایی وجود دارند که بر اساس این تحلیل ها اقدام به خرید و فروش سهام می کنند و سودهای کلانی به دست می آورند. ما معمولا نمی دانیم چه زمانی سهام بخریم و چه زمانی بفروشیم. به همین دلیل با ضرر کلی بازار سرمایه را می بوسیم و با آن خداحافظی می کنیم و به عنوان خاطره ای بد در زندگی از آن یاد می کنیم. اما اینطور نیست. وب سایت های مختلفی وجود دارند که این موارد را آموزش می دهند و حتی دوره هایی را برگزار می کنند.

نشان-های-فلکی

به طور کلی باید گفت که رویدادهای نجومی و زمان وقوع آنها باید از این زمان برای بازگشت قیمت ها استفاده کنیم. توجه داشته باشید که یک تحلیلگر انسانی که از تحلیل زمان در کار خود استفاده می کند صدها برابر کارآمدتر از تحلیلگری است که فقط با جنبه قیمت بازار مدل کار می کند. بنابراین ادغام همه اینها می تواند بهترین و قوی ترین نتایج را به شما بدهد.

 

نظرات کاربران

0نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *