meditation-moon

مدیتیشن ماه کامل

تمام توضیحات درباره مدیتیشن ماه کامل از زبان آسترو فارسی سالی

زندگی یک چرخه است؛ همه چیز می آید و دوباره می رود

علاوه بر خورشید به عنوان یک بدن آسمانی ، ماه برای زندگی و زندگی ما روی کره زمین ضروری است. بدون خورشید اصلاً زندگی نخواهد بود ، اما به تأثیر ماه بر زندگی نگاه کنید. مد و جریان ، جزر و مد. جایی که خورشید بدن ماست ، ماه بدن عاطفی ماست. احساسات می آیند و می روند ، شرایط می آیند و می روند. ماه به ما یادآوری می کند که دوره دشوار گاهی ممکن است مدتی طول بکشد ، اما در نهایت می گذرد. جایی که خورشید روزانه خود را اعلام می کند ، ماه زمان می برد و برای تکمیل چرخه خود ۲۸ روز طول می کشد.

 

لحظه ای از پوچی

با این حال ، با ماه گرفتگی اتفاق جادویی رخ می دهد ، زیرا در مدت زمان بسیار کوتاهی از بین می رود و دوباره ظاهر می شود. در مراقبه لحظه شگفت انگیزی است که باید به احساسات خود بپردازیم و چیزهایی را که دیگر به درد ما نمی خورند رها کنیم. بنابراین هر وقت ماه کامل هنگام مراقبه با ماه گرفتگی همراه می شود ، بیش از حد آگاه باشید!

 

بدن ما جسم آسمانی است

 مدیتیشن ماه کامل ؛قسمت اول زمین ، زمین و سپس رسیدن به جهان است. بنابراین بیداری نیز فرایندی است که در بدن اتفاق می افتد ، ما به بدن خود نیاز داریم تا به سمت بالاتر حرکت کند. برای اینکه ممکن است در قلب و روح خود لمس کنید و از آنچه دیگر خدمت نمی کنید رها شوید!

آیا راجع به تاثیر ماه روی سلامتی انسان چیزی میدانید؟

ماه تنها قمر طبیعی سیارهء زمین و پنجمین قمر طبیعی بزرگ در منظومه خورشیدی در میان ۱۷۳ ماه موجود در این منظومه است. قطر کره ماه یک‌چهارم کره زمین است و هیچ سیاره دیگری در منظومه خورشیدی، نسبت به اندازهء خود ماهی به این بزرگی ندارد. این قمر با خصوصیاتی که دارد بر روی زمین و به طبع انسان ها تاثیرات زیادی دارد.

انسان‌ها از قدیم از کره ماه و چرخش منظم آن برای گاهشماری، به‌ویژه در کشاورزی، بهره می‌گرفتند، مسافران و دریانوردان نیز از نور و حضور ماه برای جهت‌یابی و ناوبری استفاده می‌کردند؛ ماه هم‌چنین در اسطوره‌های اقوام حضور زیادی دارد و در برخی فرهنگ‌ها حتی آن را به عنوان یک ایزد پرستش می‌کرده‌اند. گرانش(جاذبه) ماه باعث به‌وجود آمدن جزر و مد آب‌های کره زمین می‌شود و گرانش کره ماه هم‌چنین باعث با ثبات ماندن محور گردش زمین به ‌دور خود می‌شود که در صورت عدم وجود ماه، انحراف محوری زمین مرتبا تغییر می‌کرد و این امر باعث آشفته شدن آب و هوا و فصل‌ها در زمین می‌شد.

مشخصات کلی ماه ماه در بین سایر اجرام فلکی موقعیت خاصی دارد. قطر آن فقط کمی کوچکتر از قطر عطارد است و به همین جهت غالبا آنرا به عنوان یک سیاره گروه خاکی و مجموعه ماه-زمین را به عنوان یک سیاره دو تایی در نظر می گیرند. گرچه اقمار در مقایسه با سیاره خود بسیار کوچک اند در صورتیکه ابعاد ماه، نسبت به زمین نیز قابل توجه است.

هر چند با تقریب کلی می توان ماه را به صورت یه کره در نظر گرفت ولی اندازه گیریهای دقیق نشان داده است که بزرگترین آنها، در امتداد ماه-زمین قرار دارد.

تاثیر ماه روی سلامتی

در فرهنگ لغات، ماه را جرم آسمانی نسبتا بزرگی تعریف کرده اند که شبها به صورت لکه ی روشن بزرگی از زمین دیده میشود و هر ۲۹ تا ۳۰ شبانه روز یک بار به دور زمین میگردد. اما برای ما که سر به آسمان میبریم و ماه را تماشا میکنیم دیگر اهمیتی ندارد این جرم چیست و چقدر از زمین فاصله دارد. ما زیبایی اش را میبینیم و درخشندگی اش را. در ادبیات ما ماه نماد زیبایی است و هرآنچه قشنگ و دلنشین است ماه خوانده میشود. البته این از قدرت و توان شاعران و نویسندگان ایرانی بر میاید که ذائقه ی ادبی ما را با این تشبیه وفق داده اند. اما براستی در دل آسمان تاریک، ماه همان زیبایی است که سخاوتمندانه به روی افرادی که همواره سر به آسمان دارند لبخند میزند.

karma1

کارما

توضیحاتی در مورد مفهوم جهان هستی بر پایه کارما از زبان  سالی

کارما یکی از قوانین هستی است که اساس آن، الگوهای پیشین ما هستند. مفهوم کارما از ادیان و فلسفه شرق، هندوئیسم، بودائیسم، سیکیسم و جَینیسم گرفته شده است. این مفهوم به اعمال شخص اشاره دارد. Karma می‌گوید عمل هر فرد، در این زندگی یا زندگی‌های بعدی او اثر می‌گذارد و فرد هر عملی انجام دهد نتیجه آن را در این زندگی یا زندگی بعدی خود می‌بیند. کارما اصل علت و معلول، کنش و واکنش، عدالت کیهانی و مسئولیت فردی است. عده‌ای این قانون را با نام‌های دیگری به نام‌های پژواک، قانون بومرنگ، قانون بازتاب اعمال و قانون عمل‌ و عکس‌العمل نیز می‌شناسند.

کارما (Karma)، کارمه یا کرمن که در زبان سانسکریت به صورت कर्म نوشته می‌شود؛ به معنای زیستکار، کردار یا نتیجه عمل هر فرد می‌باشد. فرد هر عملی در این زندگی انجام دهد، چه عمل خوب و چه عمل بد؛ نیرویی ایجاد می‌کند که نتیجه آن را در این زندگی یا زندگی‌های بعدی می‌بیند. اعمال خوب، کارمای مثبت و اعمال بد، کارمای منفی ایجاد می‌کنند. در Karma نیت عمل از انجام عمل مهم‌تر است. زمانی که فکر یا عمل خود را درک کنید، مقداری از نیروی کارمایی آزاد می‌شود؛ برای مثال اگر کاری بدی مثل دزدی انجام دادید و بعد از آن متوجه اشتباه خود شدید و برای جبران آن تلاش کردید، خودتان انرژی خود را تغییر می‌دهید و دیگر زیر بار نیروی کارمایی نخواهید بود.

پیامد عملکرد فرد کارمیوه یا Vipāka نامیده می‌شود؛ براساس این تعریف، خدا پاداش یا جزای کارهای انسان را نمی‌دهد، بلکه اعمال و رفتار هرکس پاداش و جزای او را  تعیین می‌کند. در ادیانی که به تولد ادواری یا تناسخ اعتقاد دارند؛ نتایج اعمال به زندگی بعدی کشیده می‌شود. طبق اعتقاد آن‌ها اگر فرد به زندگی و اعمال خود وابستگی نداشته باشد، عملکرد او نتایج یا میوه‌ای نخواهد داشت. وابستگی نداشتن به اعمال باعث می‌شود

مفهوم Karma و دارما به یکدیگر مرتبط هستند و دارما مکمل Karma است. به زبان سانسکریت، دارما به معنای محافظت می‌باشد. طبق قانون دارما، ما وظیفه داریم که از خودمان در مقابل غم‌ها، سختی‌ها و کارمای منفی محافظت کنیم. قانون دارما می‌گوید هر موجودی استعداد منحصربه‌فرد خود را دارد و طبق آن در این زندگی وظایفی دارد. همه ما با هدف خاصی به این دنیا آمده‌ایم و باید سعی کنیم این هدف را پیدا کنیم.

مفهوم کارما در ادیان مختلف

 همه ادیان به این قانون که فرد هر عملی انجام دهد، نتیجه آن را می‌بیند؛ اعتقاد دارند؛ اما ادیان و فلسفه‌های شرق، اعتقاد بیشتری به قانون Karma در کائنات دارند. در ادامه مفهوم Karma را در ادیان هندوئیسم، بودائیسم، سیکیسم، جَینیسم و دین اسلام بررسی می‌کنیم.

منشاء اصلی Karma در هندوئیسم است. آن‌ها اعتقاد دارند که روح انسان در زندگی‌های متفاوت و متعدد گرفتار شده است و تا زمانی که فرد از خواسته‌ها و تمایلات نفسانی خود دست نکشد، روح او همچنان گرفتار خواهد ماند. به همین علت است که هندوها سعی می‌کنند، در طول زندگی خود کارمای مثبت تولید کنند تا در تناسخ بعدی زندگی بهتری داشته باشند.

بودیسم، یکی از شاخه‌های هندوئیسم است و بر این باور است که کارمای ذخیره شده روح، از یک زندگی به زندگی بعدی منتقل می‌شود؛ اما خود روح منتقل نمی‌شود. بودا درباره Karma می‌گوید: «من صاحب اعمال خویشم، میراث‌دار کردار‌های خویش، زاده اعمال خود، در پیوند با کردار خویش و متکی بر اعمال خود می‌زیم و هر فعلی که انجام می‌دهم، نیک یا بد میراث آن به من می‌رسد. فرد راهب، بایستی همواره بر این اصل تامل کند.» طبق سخن بودا، Karma انگیزه است؛ هر شخص کارما را با بدن، سخن و عقل خود انجام می‌دهد و کردار، حرکت فیزیکی فکر و سخن است.

سه انگیزه اول، انگیزه‌های مثبت هستند و سه انگیزه بعدی معکوس آن‌ها هستند. با تکرار کردن رفتار، گرایش ذهنی ما نسبت به آن اعمال بیشتر می‌شود.

در آیین جَین، کارما از ذراتی تشکیل می‌شود که به روح متصل‌اند. تا زمانی که بار Karma روی دوش روح باشد؛ روح در چرخه تناسخ گرفتار است.

آیین سیک، از جدیدترین آیین‌های جهان است که براساس یکتا پرستی است. هدف این آیین برابری همه انسان‌های جهان است و بر این باور است که برای خارج شدن از چرخه حیات و تناسخ، باید به خداشناسی رسید.

تاثیر کارما در موفقیت و شکست ما

طبق قانون Karma ، انسان هر عملی انجام دهد نتیجه آن را می‌بیند. انجام دادن کارهای خوب کارمای مثبت ایجاد می‌کنند. برای مثال دلسوزی، کمک به دیگران، صداقت در عمل و… باعث می‌شود فرد در زندگی خود به آرامش و موفقیت برسد؛ اما انجام دادن کارهای بد، کارمای منفی ایجاد می‌کنند. برای مثال دزدی، دروغ و… باعث می‌شود فرد در طول زندگی همیشه احساس ناراحتی، استرس، افسردگی و شکست داشته باشد. همچنین هر اتفاق بدی که رخ می‌دهد را نمی‌توان از کارما دانست؛ برای مثال اگر بدن ما مریض شد، نمی‌توانیم بگوییم این اتفاق به علت کارمای منفی است، زیرا جسم مادی ما بیمار شده است. در کارمای مثبت و کارمای منفی منظور جسم مادی نیست؛ بلکه حقیقت روح، احساسات، نگرش‌ها و اعمال است.

قانون کارما و نحوه عملکرد کارما بر روی زندگی انسان ها

کارما کلمه‌ای از زبان سانسکریت است. مفهوم کارما به عملکرد انسان در زندگی می‌پردازد. کارما می‌گوید، عملکردهایی که در زندگی داریم، به طور خودکار نتایجی در زندگی ما می‌گذارند. در واقع کارما می‌گوید، رفتار هر کس در زندگی، نیرویی ایجاد می‌کند که چگونگی زندگی آن فرد را تعیین می‌کند. به عبارت دیگر قانون کارما می‌گوید، هر کاری را که انجام می‌دهیم نتیجه آن به خودمان باز می‌گردد.

بودا درباره کارما می‌گوید:

من صاحب اعمال خویشم، میراث‌دار کردارهای خویش، زاده اعمال خود. در پیوند با کردار خویش و متکی بر اعمال خود زندگی می‌کنم. هر کاری که انجام می‌دهم، نیک یا بد، میراث آن به من می‌رسد.

کارما یک مفهوم دینی، فلسفی و اخلاقی مشترک میان بعضی از آیین‌های شرقی است اما این مفهوم در آیین‌های مختلف، تفاوت‌هایی دارد.

در هندوئیسم، که خاستگاه اصلی کارما محسوب می‌شود، اعتقاد بر این است که روح انسان در دایره‌ای از زندگی‌های مکرر گرفتار شده است که سامسارا نام دارد. فردی که از خواسته‌ها و هواهای نفسانی خود دست نکشد، در این دایره گرفتار خواهد ماند تا زمانی که از خواسته‌هایش رها شود و به روح مطلق تبدیل شود و به موکشا برسد. موکشا یعنی رستگاری و رها شدن از چرخه حیات. از آنجایی که موکشا هدف غایی است و زمانی به دست می‌آید که دلخواه نباشد، بیشتر هندوها سعی می‌کنند کارمای خوب تولید کنند تا در چرخه تناسخ و حیات دوباره، در زندگی بهتری به دنیا بیایند.

در واقع هندوها معتقدند که قانون کارما کنترل سامسارا را به دست دارد. در آیین هندو کارما با انجام وظایفی به دست می‌آید که هر فرد در طبقه اجتماعی خود به عهده دارد. اگر فردی وظایف طبقه اجتماعی خود را به خوبی انجام دهد و آن‌ها را کامل کند، در زندگی بعدی در طبقه بالاتری به دنیا خواهد آمد. هندوها همچنین باور دارند که کارما به خودی خود انجام می‌پذیرد و نیازی به مداخله الهی ندارد

کارما در جَینیسم

کارما در همه ادیان شرقی به عنوان یک قانون در نظر گرفته نمی‌شود. برای مثال در آیین جَین، کارما یک ماده اتمی است؛ ذرات واقعی که خود را به روح متصل می‌کنند. پیروان این آیین معتقدند تا زمانی که بار کارما روی دوش روح باشد، در چرخه حیات‌های مکرر گرفتار خواهد بود. از آنجایی که ویژگی‌های منفی روح (مانند خشم، حرص و طمع یا غرور) باعث می‌شوند که کارما بیشتر تمایل به اتصال داشته باشد، پیروان این دین سعی می‌کنند احساسات خود را به حداقل برسانند، میانه‌رو باشند و به هیچ موجود زنده‌ای آسیب نرسانند مگر برای دفاع از خود

برای درک صحیح کارکرد این قانون در زندگی، باید بدانیم که از دیدگاه بودا اساس مفهوم کارما چیست و چگونه بر زندگی ما تأثیر می‌گذارد. معنای لغوی کارما در زبان سانسکریت، کردار و عمل است اما بودا آن را به معنای انگیزه و نیت به کار می‌برد. او در جواب کسانی که می‌پرسیدند کارما چیست می‌گفت کارما انگیزه است. هر شخص کارما را با بدن، سخن و عقل خود انجام می‌دهد.

واژه کردار حرکت فیزیکی، سخن و فکر را دربرمی‌گیرد که برابر است با گفته بودا. یعنی فکر و سخن ما نیز جزئی از رفتار و کردار ما است.

برای فهمیدن این سخن ، باید رفتارهای آدمی را در دو بخش در نظر بگیریم. رفتار خام و نیت و انگیزه‌ای که پشت آن رفتار است. برای مثال کسی که یک چاقو را تیز می‌کند، ممکن است آن را برای انجام یک جراحی نیاز داشته باشد، یا برای تهدید یک نفر یا برای آسیب زدن به شخصی.

 شش انگیزه را در پشت هر عمل معرفی شده:

حسن نیت یا مهربانی

دلسوزی و همدردی

سخاوت

سوء نیت یا خشم

ستمگری و بی‌رحمی

حرص و طمع

سه انگیزه نخستین معکوس سه انگیزه بعدی هستند و انگیزه‌های مثبت به شمار می‌روند. این انگیزه‌ها به ما و دیگران آسیب نمی‌رسانند و موجب تسکین درد و رنج می‌شوند. به همین ترتیب سه انگیزه پایانی موجب رفتارهای آسیب‌زننده و ایجاد درد و رنج می‌شوند.

قمر-در-عقرب-سال-1400-

قمر در عقرب

قمر-در-عقرب-سال-1400-

تعریف ساده و بی آلایش قمر در عقرب این است که کره ماه در حرکت گردشی خود به دور زمین از صورت فلکی عقرب و یا برج عقرب عبور کرده و خود را در این مسیر در این نواحی قرار می دهد به همین خاطر به مدت زمانی که ماه در این ناحیه در حال حرکت است در اصطلاح قمر در عقرب می نامند.

ایامی که قمر در عقرب است با توجه به وجود اسرار نهفته در علم نجوم، زمینه ساز اضطراب، بدبینی، دمدمی مزاجی و افزایش سختی و مشکلات در روابط است. همچنین زمینه آشفتگی خیال؛ بخصوص در وضعیت خستگی شخص فراهم بوده؛ امکان مواجهه با حوادث وجود داشته، زمینه ناتوانی مدیریت افکار و گفتار و حافظه وجود دارد، همچنین زمینه عصبی بودن و برانگیخته شدن (از کوره در رفتن) و ابتلای به سوء تفاهم و برداشت غیر صحیح را فراهم می کند، لذا باید مراقب نحوه حرف زدن و نوع سخن بود. زمینه آشفتگی روانی، زیادی حسّاسیتّ؛ تغییر حال بی دلیل از خوش رفتاری به بدبینی، از شور و شوق به سستی همّت وجود داشته، امکان بروز به هم ربختگی در سلامتی و بخصوص در رابطه با معده و روده ها وجود داشته، لذا تا می توانید از گوشه گیری بپرهیزید و سعی کنید با افراد خوش برخورد و بانشاط و شاداب؛ خود را سرگرم کنید. اما دو مبنا برای شناخت ایامی که قمر در عقرب است وجود دارد که به دو مبنای فلکی نجمی مشهور است.

 

جابجایی و اختلاف موضع صورت های فلکی با موقعیت فرضی و قراردادی بروج فلکی در مورد قمر در عقرب باعث ایجاد دو مبنای کلی برجی و نجمی شده است. به زبان ساده امروزه با جابجایی موضع آغازین دایره البروج در طول سالیان ناظر زمینی صورت فلکی عقرب را جلوتر از برج فرضی عقرب می بیند. به همین خاطر اگر بر مبنای صورت فلکی عقرب پیش برویم و بیشتر تقویم های نجومی هم بر اساس این مبنا پیش رفته اند، ایام قمر در عقرب تنها در مدت زمان موجود که معمولا به دو روز می کشد خواهد بود. راه حل شناخت و رصد این وجود قمر در صورت فلکی عقرب آسان است.

 

قمر در عقرب بر مبنای برج عقرب

یک مبنای دیگر که اهل نجوم در  رابطه با قمر در عقرب بیشتر از آن آگاهی دارند و سختی کار آن این است که شناخت آن نیاز به تخصص های خاص نجومی دارد، وجود قمر در برج عقرب هست که معمولا از انتهای زمان وجود قمر در صورت فلکی عقرب آغاز می شود و تا دو روز بعد ادامه دارد، این مبنا یک مبنای کاملا تخصصی است که از اختبارات دقییق نجومی بدست می آید و اکثرا به این زمان اهمیت داده نمی شود اما از آن جایی که احتیاط شرط عقل است، گاهی اقتضای این وجود دارد از انجام امور مهمه درایام قمر در عقرب خود داری کرد تا بهترین نتیجه بدست آورده شود.

 

 

نویسنده سالی از آستروفارسی سالی

strology-1

آسترولوژی چیست؟

آسترولوژی تقدیر و سرنوشت ما را تعیین نمی کند!

 

علم آسترولوژی علمی هست که با رصد خورشید و ماه و جایگاه آنها در درجات و نشان های زودیاک و تاثیر متقابل و تعاملات سیارات و اثر گذاری  آنها بر زندگی ما از بدو تولد مورد بررسی قرار می‌دهد. نجوم اطلاعات خنثی از جهان هستی را در اختیار ما میگذارد و نباید به این اطلاعات به شکل منفی و مثبت نگاه کرد،هیچ چیز تصادفی نیست،آرایش و چیدمان سیارات در درجات مختلف در ۱۲ نشان زودیاک یک بینش تصوی و یک تصویر از نقشه راه و مسیر زندگی فردی است که همه جوانب را در بر می‌گیرد مثل میائل شخصیتی و پتانسیل های ما و این علم هزاران ساله نقش مسیر زندگی ما را میسازد نجوم نامیده می شود،حرکت و چرخش تک تک سیارات بر روی زمین تاثیر گذاراست نه تنها زمین بلکه روی تک تک سلولهایمان موثر هستند و این چرخه جهان هستی با مدیریت معبود عشق الهی هدایت می شود در نظر بگیر ماه با هر چرخش و هر فازش تاثیر مستقیم بر جزر و مد اقیانوس ها دارد،همین خودما موجودات زمینی ما انسان ها در آناتومی بدنمان ۷۰ درصدمان از اب تشکیل شده و ماه عنصرش آب است بنابراین بی شک به شدت بر فیزیک و جسم و روح ما تاثیر گذار است، با هر چرخش ماه در فازهای اصلیش؛ ماه نو،ماه افرایشی ،نیمه اول ،ماه کامل و ماه کاهشی ‌نیمه آخر ماه این چرخه حیرت انگیز و زیبای ماه به احساسات ما مستقیما تاثیر گذار است.

 

تمام حرکت سیارات و تعاملات و چرخه ماه و خورشید همه براساس علت و معمول است در واقع هر آنچه در آسمان اتفاق می افتد.آنچه در آسمان رخ می‌دهد توصیفی از آنچه در پایین اتفاق می افتد است. دنیای زیبایی از انرژی ها را در پیرامون خود داریم چه روی زمین و چه در آسمان که همچو آینه اتفاقات و بالا را منعکس می‌کند به پایین در واقع هر چه بالا اتفاق بیوفتید پایین نیز اتفاق میوفته و البته که همه این انرژی ها برای بالا رفتن سطح آگاهی و هم مسیر شدن با این تعاملات و انرژی ها رسیدن به صعود است ،شبیه به پرتالی که اگر در این پرتال انرژی با سیارات و انرژی تعاملات هم ارتعاش بشوی به اهدافت خواهی رسید و تجربیات بهتری رو خواهی داشت و به آن نود آگاهی و در نهایت خرد جمعی دست پیدا خواهیم کرد.

سبک  سالی (آستروفارسی سالی) چیست؟

من سالی با توجه به تخصص در رشته آسترولوژی سبک غربی ( تروپیکال ) تکاملی و مدرن فعالیت میکنم که در این سبک ما با خورشید و ماه و سیارات مرکوری ( عطارد )، مارس ( مریخ )، ونوس ( ناهید)، سترن ( زحل )، ژوپیتر ( مشتری ) ، پلوتو ، نپتون ، اورانوس و کایران و نود ها نود شمالی و نود جنوبی سر و کار داریم که هریک با چرخش و ایجاد انرژی و جایگیری و ترانزیت یک انرژی را به ما منتقل میکنند.

چارت تولد ، نقشه راه ……

strology-2در نظر داشته باشید شما در آسمان خانه ای دارید و آن خانه از بدو تولد شما در آسمان ثبت شده که همان چارت تولد شما هست ، خانه ای بزرگ که خود شامل خانه های مختلف درون خود است مثل یک قصر با اتاق های بزرگ که هر کدام یک خانه محسوب می‌شوند و هر کدوم از این خانه ها ساکنان مختلف دارند و نام های مختلف ، خانه ای که مخصوص خودتان است و هویت شما و پتانسیل هاتون و جا میده ، خانه پدر ، خانه مادر ،همسر ، خانه فرزند، سلامت، کار ، تحصیلات، ثروت ،کارما و دارما،خانه اهداف و غیره …………… نقشه این خانه هم چارت تولد شماست که با بررسی این خانه ها میتونیم ببینم چه اتفاقی در حال رخ دادن است و اشتباه مسیر کجاست و اصلاحش کنیم، درسته که با ثبت خانه و نقشه چارت تولد همه چیز از قبل طراحی شده ولی هیچ جبری در چارت تولد نیست چرا؟!

 

با آگاهی از چارت تولد و بررسی خانه های آن امارت بزرگ نقاط ضعف و پتانسیل ها مشخص می‌شود و بهتر میشه تصمیم گرفت برای ادامه مسیر زندگی و رسیدن به سطح آگاهی بالا،اغلب وقایع مهمی که روی رمین اتفاق می افتد به وسیله جریان های مغناطیسی (اجرام آسمانی ) خلق می‌شوند که این امر در ارتباط مستقیم با وضعیت قرار گیری سیارات در لحظه ای اتفاق می افتد است ،سیارات حرکات دورانی مشخص را در دوره های مشخص طی می کنند،یعنی در امتداد سال‌های معین و قابل محاسبه ای پر همان وضعیت قبلی قرار می گیرند و در یک تکرار وضعیت ،همان اتفاقات در فاصله زمانی معینی اتفاق می افتد. بنابراین با شناخت سیارات و حرکات آنها می‌توان از اتفاقات پیش رو باخبر شد. با علم آسترولوژی شما پی به پتانسیل ها و نقاط مثبت و منفی در چارت خود مطلع میشوید که با آگاهی در مسیر زندگی قدم بر می دارید مثلا با توجه به خانه شغل و تحصیلات پتانسیل ها و نکات مثبت و منفی شغل مورد بررسی قرار میگیره ومتوجه مسیر اصلی و درست برای پیشرفت و رسیدن به هدف در شغل و یا شغل مناسب انتخاب می‌شود.

رایزینگ چیست و یعنی چه ؟!

نشانی از زودیاک که در بدو تولد هر فرد از شرق آسمان در حال طلوع و بر آمدن بوده است،رایزینگ در هر چارت تولد بسیار مهم است چون آغاز گر و خانه اول چارتتون مطعلق به رایزینگ است و روی شخص بسیار تاثیر گذار است،رایزینگ منسوبات و شخصیت صاحب چارت است،شخصیت شما با رایزینگ و تاثیراتش شکل می‌گیرد و دیده می‌شود.

هوروسکوپ بر اساس سیاره ها از نظر آسترو فارسی سالی ( سالی )

سیاره حاکم بر هرنشان تولد ( ماه تولد )

تحلیل و پیگیری کردن “حرکت سیارات” در نشانه های بروج فلکی و همین طور درک جنبه های مختلف آنها به گزارش پرشین وی اساسا همان تعریف علم ستاره شناسی است، بنابراین درک معنای آنها به تنهایی نیز اهمیت دارد و در کنار آن آشنایی با سیاره حاکم بر نشانه خودتان می تواند به درک و شناخت بهتر طالع بینی تان کمک کند.

سیاره حاکم بر ماه فروردین: مارس ( مریخ )

2020: what predictions for the future came true? | Listen & Learn AUS Blog

سیاره سرخ مریخ که بر قوچ ها ( فروردینی ها ) حکمرانی می کند گویی از نظر ظاهری کاملا با خلق و خوی چابک و فرز متولدین این ماه هماهنگی دارد. مریخ نماد احساسات، پرخاشگری، جاه طلبی و غرایز حیوانی است و بنابراین با نشانه های آتش همانند برج فروردین همخوانی دارد. قدرت آن اساسا غیرقابل توقف است. “مریخ برای فروردینی ها احساسات به همراه می آورد.” فروردینی ها به عنوان افرادی با انرژی بی نهایت و مهارت های رهبری بالا شناخته می شوند. بنابراین آنها گاهی می توانند روحیه یک جنگجو را پیدا کنند. اگر فروردینی باشید احتمالا تاثیر مریخ را در هر زمانی که ناگهان خود را درگیر جروبحث های شدید می یابید و یا روحیه بسیار رقابتی پیدا می کنید، احساس کردید.

 

 

سیاره حاکم بر ماه اردیبهشت: ونوس ( ناهید )

 

venus

سیاره حاکم بر هر ماه برای  تارس  (اردیبهشت )، ناهید سیاره عشق است ولی در عین حال حاکم بر چیزهایی مثل تجمل، لذت و ارزش هاست. به گزارش پرشین وی اردیبهشت با نشانه خاک مشخص می شود و این بدین معنی است که روی چیزهای مادی و تجارب شهوانی متمرکز است و سیاره ناهید بیشترین میزان تاثیر را روی برج اردیبهشت می گذارد.

 

 

سیاره حاکم بر ماه خرداد: مرکوری ( عطارد )

Mercury: Facts About The Planet {special Article}

دو قلوها ( خردادی ها )حراف و اجتماعی بوده و درست همانند عطارد، سیاره ارتباطات و تفکر، افرادی خردمند هستند. ذات همیشه کنجکاو متولدین خرداد تلفیق زیبایی با سیاره عطارد دارد که با ویژگی تبادل اطلاعات و یادگیری چیزهای جدید شناخته می شود. “عطارد به متولدین  دوقلو اجازه تفکر و تحلیل موضوعات مختلف را می دهد.” خرداد متفکرترین برج با نشانه هواست و به لطف سیاره حاکم بر آن، تیزهوش و سریع الفکر است.

 

 

سیاره حاکم بر ماه تیر: ماه

Apollo Rocks Reveal the Moon's Early History - Universe Today

سیاره حاکم بر هر ماه برای خرچنگ ( تیر ) “ماه” است. سیاره ایست که بر عواطف و احساسات و چیزهایی که به ما حس راحتی می دهد، حکمرانی می کند و در علم ستاره شناسی، سیاره ماه با برج خرچنگ که نشانه آن آب است، ارتباط دارد. متولدین برج خرچنگ (تیر) بیشتر از دیگر برج های فلکی داری عواطف مادرانه و پرورش دهنده هستند و در نتیجه به خوبی به ماهیت شهودی و حسی سیاره “ماه” اجازه درخشیدن می دهد.از آنجا که انرژی تیرماهی ها بسیار ملایم و احساسی است، ماه می تواند بسیار آسیب پذیر و حساس برای این نشانه باشد و اگر تیرماهی باشید باید از ماه متشکر باشید که به شما اجازه می دهد به خوبی با احساسات خود و حتی دیگران در ارتباط باشید.

 

 

سیاره حاکم بر ماه مرداد: خورشید

We could box the sun in 10 years - Times of India

می توان گفت لئوها ( مردادی ها ) به طور غیررسمی سلطان تمام برج های فلکی هستند، بنابراین مشخص است سیاره حاکم بر آنها در مرکزیت منظومه شمسی: خورشید واقع شده است. مردادی ها درست همانند سیاره حاکم بر آنها، عاشق مرکز توجه قرار گرفتن هستند و همانند خورشید، گرما، مثبت اندیشی و پرتو درخشانی بر هرچیزی که دست بزنند، همراه آنهاست. خورشید سیاره انرژی، روحیه و حیات است و برج لئو  (مرداد) که تحت فرمان آن است نیز از این ویژگی ها بی نصیب نمانده است. بنابراین اگر شما مردادماهی هستید باید برای اعتماد به نفس بی اندازه خود ممنون سیاره خورشید باشید.

 

 

سیاره حاکم بر ماه شهریور: مرکوری ( عطارد )

Mercury: Facts About The Planet {special Article}

سیاره حاکم بر هر ماه برای ماه خوشه ( شهریور ) عطارد است که وظایف مختلفی در علم ستاره شناسی دارد، شاید به همین دلیل باشد که بر بیش از یک برج فلکی، حکمرانی می کند. در حالی که ویژگی ارتباط محوری عطارد در خردادی ها پدیدار می شود، ویژگی اندیشمندی و تحلیلگری آن در برج خوشه  (شهریور) پدیدار شده است. شهریور دارای نشانه خاک است و وقتی همه چیز منظم باشد انرژی جزئیات محوری او بارز می شود. عطارد سیاره زمان بندی و برنامه ریزیست و به خوبی با این برج فلکی همگام است. اگر شهریوری هستید می توانید تاثیر عطارد را بر روی توانایی خود برای منظم نگه داشتن چیزهای مختلف مثل پوشه ایمیل های خود، مشاهده کنید.

 

 

سیاره حاکم بر ماه مهر: ونوس ( ناهید )

venus

سیاره زهره کاملا درمورد عشق و لذت است و بنابراین تعجبی ندارد  این سیاره عشق زیادی دارد که می تواند آن را با دو نوع نشانه در برج فلکی سهیم شود. چرا که علاوه بر اردیبهشت بر برج مه  که نماد تعادل و ارتباطات است نیز فرمانروایی می کند. از آنجا که برج ترازو  (مهر) روی هارمونی رابطه ها متمرکز است، ویژگی رویایی و عاشقانه سیاره زهره باید نقش خود را در اینجا ایفا کند. تاثیر سیاره زهره البته فراتر از عشق است، بلکه “سیاره زهره برای برج میزان استعداد هنری و ابتکار نیز به همراه می آورد.” برج میزان همچنین برای داشتن نگاه زیباشناختی معروف است و کاملا با نام دیگر سیاره زهره یعنی “سیاره زیبایی” مطابقت دارد.

 

 

سیاره حاکم بر ماه آبان: پلوتون و مارس

Mars Conjunct Pluto in Capricorn (November 10, 2014) | Astrologer Bill Attride

سیاره حاکم بر هر ماه برای عقرب ( آبان ) پلوتون است که از نام خدای دنیای زیرین و یا عالم اموات برگرفته شده و در عین کوچکی سیاره بزرگی است که مسئول برخی از بزرگترین اتفاقات زندگی اعم از تولد و مرگ، خلقت و نابودی و یا هرچیز پنهان در زیر سطوح است. به طور مشابه، انرژی برج عقرب به طور طبیعی با جنبه های تاریک تر و رازآلودتر عالم وجود، عجین شده است. “پلوتون به برج عقرب (آبان) اجازه تغییر و دگرگونی می دهد.” پلوتون دوست دارد در سختی ها تغییر کند و احتمالا به دلیل همین تاثیر است که برج عقرب در بین دیگر بروج فلکی به “اسب سیاه” معروف است.

 

 

سیاره حاکم بر ماه آذرژوپیتر ( مشتری )

Jupiter in second house - Astro Clips

سیاره شاد مشتری یک طلسم خوش شناسی در بروج فلکی است و بر برج کماندار شاد و خوش شانس فرمانروایی می کند. تعجبی ندارد که کماندار( آذر ) ماهی ها به عنوان افرادی با مثبت اندیشی و روحیه بالا شناخته می شوند. مشتری سیاره توسعه است، بدین معنی که عاشق یادگیری، سفر و وسعت دادن به افق های دید خود است و تشنگی بی حدی برای دانش دارد. “سیاره مشتری فلسفه برج کماندار را توسعه می دهد.” بنابراین برای همین انرژی است که سیاره مشتری قادر است چیزهای جدید را امتحان کرده و به تجارب تازه، بله بگوید، چیزی که نشانه های دیگر بروج فلکی قادر به انجام آن نیستند.

 

 

سیاره حاکم بر ماه دی: سترن ( زحل )

You Shouldn't Miss Saturn in The Night Sky for The Upcoming Days - Webby Feed

سیاره حاکم بر هر ماه برای کپریکورن ( دی ) زحل است. سیاره سخت گیر و قانون مند زحل، بر برج جدی حکمرانی می کند و شاید به همین دلیل است که برج جدی (دی) تنها نشانه در بروج فلکی است که با ویژگی های انظباط و سخت کوشی شناخته می شود که در حقیقت زحل برای ساختار خود به آن نیازمند است. عنصر دی ماهی ها خاک است و هدف محور هستند که با رویکرد زحل کاملا منطبق است. “زحل برای برج جدی ساختار به همراه می آورد” گرچه تاثیر زحل می تواند محدود باشد ولی با این حال به برج جدی یاد می دهد از راه میان بر استفاده نکرده و در عوض یک بنیاد بسیار مستحکم و سخت را بسازد.

 

 

سیاره حاکم بر ماه بهمن: اورانوس و زحل

Saturn Square Uranus: February 16-28 2021 Astrology Forecast - AstroShaman

اورانوس سیاره عجیب و غریب در بروج فلکی است و کاملا به تغییرات ناگهانی، موج الهامات و به چالش کشیدن وضعیت وجود می پردازد. بنابراین کاملا قابل درک است که چرا حاکم بر برج آکواریوس  (بهمن) است که با عنصر هوا شناخته می شود. انرژی برج دلو کمتر از یک انقلاب نیست و به گزارش پرشین وی ایده های جدید و ابتکاری را بر چیزهای سنتی ترجیح می دهد و همیشه نگاه به آینده دارد. اگر بهمن ماهی باشید برای روحیه سرکش خود باید ممنون سیاره اورانوس باشید.

 

 

سیاره حاکم بر ماه اسفند: نپتون و ژوپیتر

jupitor-neptune2

سیاره حاکم بر هر ماه برای ماهی ( اسفند. ) نپتون است، سیاره رویایی توهمات و قلمروهای معنوی که می توان درک کرد چرا حاکم بر برج حوت است که با عنصر آب شناخته شده و به شدت حساس است. برج حوت بسیار احساسی و شاعرانه است و شاید به همین دلیل بیشتر از دیگر بروج فلکی به چیزهای معنوی و احساسی وابسته است و باید این ویژگی خود را مدیون سیاره نپتون بداند. “نپتون الهام بخش برج مرتب  برای رویا پردازی و هنرمندی است.” معروف است اسفند ماهی ها در یک فانتزی رویایی خود در دنیا زندگی می کنند که به طور مستقیم با هاله وهمی که سیاره نپتون بر هرچیزی می کشد، ارتباط دارد.

neshan-khorshid-500x500

نشان خورشید در ماههای تولد

 

 

قوچ (فروردین)

اولین نشان از زودیاک با عنصر:آتش

سیاره حاکم بر قوچ: مارس (مریخ)است.

ماهیت انرژی نشان : مردانه

کاردینالfarvardin-1

قوچ ها شجاع هستند و بی باک،دل وجرئت دار و اهل ریسک،حتی گاهی با داشتن ترس ها در زندگی ولی باز سر خم نمیکنند و به مسیر خودشون ادامه میدند و کافی فقط هدف و بزارند. رویایی والبته رویاهای بزرگ و خواسته های فراوان ، کلا کوتاه اومدن معنی نداره، قوچ ها با مشکلات روبرو میشند و همیشه در حال جنگیدن هستند گاهی کم میارند ولی فقط کافی یه هیجان و یا یک نشانه رو داشته باشند حرکت رو مجدد شروع میکنند،هرگز تسلیم نمی شوند و وقتشون و برای کسی تلف نمیکنند،رهبر بودن و مدیریت کردن کارشونه و گاهی به شدت عجولانه حرکت میکنند که نیاز به کنترل دارند درسته که قوچ ها عجول هستند ولی یه وقت هایی هم نیاز به انرژی حرکتی به جلو رو هم دارند البته زمانی که توی مسیر هدفشون قرار بگیرند تمااااام!مغرور بودن و رک گویی از منسوبات قوچ ها هست و همیشه هیجان واشتیاق و خودشون وارد زندگیشون میکنند،اعتماد به نفس بالا،والبته گاهی اعتماد به نفس بیش از اندازه باعث خودخواهی و خودبینی می‌شود که در بعضی مواقع خطرناک می‌شود،گاهی به علت عصبانیت سریع و از کوره ‌در رفتن و کلا خراب کردن راه پیش و پس دچار پشیمانی هم می‌شوند،وقتی تصمیم بکاری بگیرند کسی نمیتونه منصرفشون کنه، کلا برای تائید شدن منتظر نمیشوند ،قوچ ها به شدت لجباز و خودسر هستند،در مورد نظم و ترتیب هم نگم براتون کلا معنایی نداره!چون صبر ندارند گاهی کارها را نیمه رها میکنند و اهل رقابت کردند هستند و کم هم نمیارند،تک رو هستند و منتظر گروه نمی مانند کلا علاقه به کارهای تک هستند و عاشق یونیک بودن ، تک پوش،زیبا پوش و کلا درخشیدن و یونیک بودن جزو مسائل مهم هست و کلا هم به حرف مردم اهمیت نمیدهند،انتقاد پذیر نیستند و انتقاد میکنند،خلاصه اهل عمل و حمله و عجول .

نقاط ضعف و بیماری: سردرد ها، میگرن،ضعف دربینایی،بی خوابی،اصلاحی در ناحیه استخوان و ستون فقرات و زانوها،نیاز به تحرک و ورزش کردن،کبود شدن بدن بی دلیل و بیش از حد،سوختگی و بریده‌ی دیگه کارشونه.

نشان های سازگار:کماندار،دوقلو،آکواریوس،لئو

نشان های کمترین سازگار:خرچنگ،ماهی،خوشه و کپریکورن

نویسنده: سالی از آستروفارسی سالی

 

 

ordibehesht

تارس(اردیبهشت)

دومین نشان از زودیاک با عنصر:خاک

نشان فیکس(ثابت)

سیاره حاکم بر تارس سیاره ونوس(زهره)

ماهیت انرژی:زنانه

تارسی ها خود خود اراده هستند،مهربان و وفادار به عهد و پیمان،یک تارسی زمانی که تصمیم به گوشه گیری و تنهایی ویا تنبلی کنند به راحتی از این موقعیت خارج نمیشوند و نیاز به یک هیجان و انگیزه بزرگ دارند،حرف زور رو قبول نمیکنند،خوب ونوس تاثیری بالا بر تارس ها دارد میل به لاکچری بودن. و میل به مادیات را در آنها بالا میبرد و میل به داشتن ها و دارایی ها در آنها زیاد هست مثل ملک و خانه و خانواده و تحصیلات عالی و ثروت و شغل و اعتبار و …. میل به خوب خوردن و کیفیت بالای زندگی، خوب پوشیدن، خوب سفر کردن، خوب گشتن،‌ عاشق تماشای فیلم و تاتر،خریدن کردن و خوش گذرانی کردن. وگاهی زورگو و دیکتاتور.

منعطف نیستند،به راحتی با موقعیت و تغییرات یهویی کنار نمی آیند و قبول نمیکنند،گاهی تارسی ها بیش از عهد تحت  تاثیر عقاید کهنه و باور های غلط قرار میگیرند.

استاد کنترل احساسات ،صبور و مهربان و آرام، زیبا دوست و زیبا بین و خوش سلیقه،کلا اهل هنر و موسیقی،رهن طراح ونوسی،ولی از یک تارسی عصبانی باید دوری کرد چون عصبانی نمی شوند وقتی عصبانی بشوند کسی جلو دارشان نخواهد بود،صبور ولی گاهی یهو لجباز.یک تارس یک آشپز خوب با دست پخت عالی ،خوش خوراک هم هستند،بوها و رنگ‌ها و حس ها نقش مهمی در زندگیشان دارد.حس مالکیت قوی به همه چیز فقط کافی حس کنند مثلا فلان چیز مال من است و تمااام.

سازگار با خوشه، کپریکورن،خرچنگ و ماهی

کمترین سازگار آکواریوس 

نقاط ضعف در سلامتی:بیماری های محدوده گردن،گلو ولوزه،مشکلات دهانی و اضافه وزن،دردهای سینه و قفسه سینه. حساس روی پوست و مو

نویسنده: سالی از آستروفارسی سالی

 

 

khordad

دوقلو( خرداد)

سومین نشان از زودیاک با عنصر هوا

سیاره حاکم بر دوقلو مرکوری(سیاره عطارد)

ماهیت انرژی :مردانه

دوقلوها با حاکمیت سیاره منطق و عقل مرکوری بسیار متفکر وباهوش و زیرک هستند ، دوقلوها استاد برقراری ارتباط هستند در واقع خدای ارتباطات و بیان عالی ، فن بیان بینظیر و جذب کننده و حتی قانع کننده،ذهنی فعال و قدر به انجام چند کار در لحظه ،این فعالیت ذهن گاهی درد سر ساز آیت و قابل کنترل نیست معمولا دوقلو ها به واسطه همین موضوع دچاره دوگانگی و یا برقراری دو رابطه احساسی همزمان می‌شوند. بسیار اجتماعی و داری دوستان و دایره ارتباطی قدرتمند،دست به قلم شوند می‌توانند اثاری نوشتاری خلق کنند در واقع دوقلو ها از فن نوشتاری خوبی برخوردار هستند، همیشه آماده برای برقراری ارتباط جدید دوستانه، عشق مهمانی و تفریح خسته نمی شوند،اما تنوع طلب از همه نوعش زودی خسته میشن و کنار میزارند،رابطه های دوستانه خسته کننده و یا حتی کاری و احساسی،گاهی دوقلو ها دو شخصیتی هستند و معمولا تا حدودی توانایی کنترل بر خود را دارند. در امور آموزشی و یادگیری عالی هستند و میتونند معلم و یا مدرس خوبی هم باشند،عاشق تغییرات یهویی و جدید هستند و کلا هم از نظر فکری بیقرار. ولی قادر به استفاده مثبت از ذهن و تفکر خلاق برای خلق فرصت های جدید و کار آمد. ولی اگر خسته باشند یا عصبی و کلافه قابل تحمل نخواهند بود. مراقب زبان بازی و زبان چرب و نرم دوقلو باشید.

سازگاری با نشان های :قوچ،لئو،تراز و آکواریوس.

سازگاری کم با؛خوشه،عقرب و ماهی

ضعف در نقاط سلامت :بیماری‌های عصبی و تنگی نفس و آسم، ریه های حساس درد در مفاصل دست و پا و انگشتان ویا خستگی و سر شدن در این نواحی.نویسنده: سالی از آستروفارسی سالی

 

 

 

 

خرچنگ (تیر)

چهارمین نشان از زودیاک با عنصر آب

 با حاکمیت ماه سیاره ماه زیبا

از نشان های کاردینال

ماهیت انرژی :زنانهtir

خرچنگ ها محکم و سخت هستند ولی به شدت احساسی و عاطفی حسی مادرانه و دلسوزانه با خودشون دارند. نمیشکنند و لی انرژیشون کم میشه و احساساتی می‌شوند. اولین رکن برای خرچنگ ها خانه و خانواده هست ، محدوده خانواده نقطه ضعف خرچنگ ها محسوب میشه،برای آرام گرفتن ابتدا باید خیالش از خانه و اهالی خانه راحت باشد تا آرامش را داشته باشد،کینه ای اگر خیانت کنید و پشتش حرف بزنید و یا دلش را بشکنید دیگر از ذهنش او پاک نخواهد شد و کینه خواهد کرد. حافظه بسار بالا در حد یاد آوری جزئیات ساعت و تاریخ. سیاره ماه بر خرچنگ ها حاکمیت می‌کند و تاثیرات بی ثابتی را بر روی احساسات و تصمیمات آنها میزارد،گاهی کاری انجام می‌دهند و بعد پشیمان می‌شوند و تجدید نظر میکنند،بسیار احساسی و مودی بودن خرچنگ ها باعث تصمیات یهویی و عجولانه آنها می‌شود ولی در کل مهربان هستند ممکنه بارها به طرف مقابلشان که اگر برایشان مهم باشد فرصت بدهند،والدین خوبی هستند و از هیچ چیز برای فرزندانشان دریغ نمیکنند،از گذشته کنده نمیشوند و خاطرات را همیشه با خود حمل میکنند،از خصوصیات ماه که با خودشان دارند میل به مخفی کاری یا داشتن راز و رمز هست،گاهی به راحتی صحبت میکنند و بعضی اوقات خجالتی و تودار!از شکست میترسد چون از شروع مجدد ترس دارد،واقعیت ها رو نمیبینند تا زمانی که تجربه کنند.

نقاط ضعف در سلامتی: هورمونی،غددی،ناحیه سینه ها،تناسلی و رحم،دستگاه گوارش،معده درد و لوزالمعده ،در واقع با تنش و استرس در ناحیه معده و گوارش درد و مشکل پیدا میکنند.

سازگاری با نشان های:ماهی ،تارس،عقرب

کمترین سازگاری:قوچ و ترازو

به یاد داشته باشید به یک خرچنگ ماهی قلدری نکنید.نویسنده: سالی از آستروفارسی سالی

 

 

لئو(مرداد)

پنجمین نشان از زودیاک با عنصر آتش 

با حاکمیت سیاره خورشید 

از نشان های فیکس 

ماهیت انرژی مردانه

لئو درخشان و آتشی است و از جنس خورشید ،لئو ها به واسطه گرمای درونی از جنس خورشید تابنده عاشق عاشقی کردن و عشق دادن هستند البته که دریافت عشق از سمت مقابل برایشان مهم است،میل به دیده شدن و جلب توجه در لئو ها بارز است گاهی برای دیگران سنگ تمام میگذارند تا بیشتر دیده شوند،در واقع میل به ستایش و تعریف و میل به دیده شدن زیاد دارند در همه ابعاد زندگی میخواهند برجسته باشند و دیده بشوند حتی یک سرماخوردگی ساده. آتشی و تند مزاج زود عصبانی می‌شوند ولی زود گذر است در واقع کینه ای نیستند. بسیار قدرشناس و وفادار ولی اکر به یک لئو خیانت کردید هرگز توقع برگشت به او ویا بخشش از سمت او را نداشته باشید. تحرک کردن مثل ورزش کردن از جنبه های مهم لئو ها است. یک لئو ساخته شده برای فعالیت های خارج از منزل و کلا بیکار نمیتونه بشینه فعال هستند و از فعالیت لذت میبرند. لئو های خوش قلب و مهربان همیشه بخشنده هستند ولی از دروغ و خیانت بیزار هستند. پرشور و پر هیجان و عاشق جنب و جوش ، مجلس گرم کن،شوخ طبع و شاد،گاهی وقت ها این لئو مهربان تبدیل به یک کودک لجباز می‌شود،گاهی مغرور و کماگرا هم می‌شوند لئو ها از نشان های فیکس هستند و قابل تغییر و منعطف نیستند بنابراین به سختی انعطاف پذیر می‌شوند. زمانی که یک لئو در ضعف باشد بسیار تنبل می‌شود. عاشق احترام گذاشتن به او هستند. یک لئو به کسانی که دوستشان دارد بسیار ارزش قائل است و اجازه نمیدند کسی به آنها بی احترامی کند. به دلیل انرژی خورشید میل به زندگی سلطنتی و مدیریت و رهبری دارند. یک لئو می‌تواند بک هنرمند و طراح داخلی هم باشد و با یک بازیگر و هنرمند،موزیسین،بیزینس ،مدل و فشن،رئیس جمهور،پزشک و جراح باشد. لئو عاشق رهبری کردن است. 

نقاط ضعف در سلامتی:فشار بالا ، مشکلات قلبی،فشار خون و کلیه ها

سازگاری با نشان های هوا و آتش ؛ قوچ،کماندار ،آکواریوس،دوقلو و ترازو

کمترین سازگاری؛ عقرب و تارس 

نویسنده سالی از آستروفارسی سالی

خوشه ( شهریور )

ششمین نشان از زودیاک با عنصر خاک

با حاکمیت سیاره مرکوری (عطارد)

از نشان های متغییر 

ماهیت انرژی زنانه

خوشه های عزیز و فداکار همیشه در حال از خود گذشتگی،سختکوش و فعال هرگز ناامید نمی‌شود و به راهش ادامه می‌دهد در مورد مسائل و فعالیت هایش صحبت می‌کند و نظر می‌دهد و نظر می‌گیرد،دقیق و در کارها جدی و ریز بین ،بیش از اندازه جزئی نگر که گاهی این مسئله آسیب رسان می‌شود ،منتقد،حسابگر،یکی از بهترین عادت های خوشه به واسطه حاکمیت عطارد نظم و ترتیب و کارهای روزانه است،فعال ولی کماگرا،وسواس فکری که مشکل ساز است،منطقی ، یک خوشه همیشه منتخب می‌شود برای درد دل بسیار کمک رسان و یاری دهنده ،یک پرستار و سرویس دهنده خوب که گاهی مورد سواستفاده قرار میگیرند،عاشق خوش گذرانی،به جسم و زیبایی خود اهمیت می‌دهد ،کافیه دستی به قلم بردارد زیبا مینویسد،یک خوشه میتونید پرستار خوب دوست خوب،دامپزشک،حسابدار و دندان پزشک ،متخصص تغذیه و سلامت،خیاط،سرویس دهنده هتل و خانه ها،منتقد فیلم و تاتر و موسیقی ،مربی یوگا و رقصنده خوب باشد. حال اگر یک خوشه در حالت ضعیف خود باشد مشکل عدم اعتماد به نفس،وسواس فکری و شکاک،عصبی و نگران ،بیخیال خود می‌شود ،خجالتی را تجربه خواهد کرد.

نقاط ضعف در سلامت :سیستم گوارش ضعیف،بیماری های دستگاه گوارش و معده،روده ها،یک خوشه باید به رژیم غذایی خود اهمیت بدهد،داشتن آلرژی 

سازگاری با:خوشه،تارس،کپریکورن،ماهی،عقرب وخرچنگ

کمترین سازگاری:کماندار،ترازو،قوچ،لئو

نویسنده سالی از آستروفارسی سالی

ترازو ( مهر )

هفتمین نشان از زودیاک با عنصر هوا

با حاکمیت سیاره ونوس

ماهیت انرژی مردانه

از نشان های کاردینال

mehr-1یک ترازو یک ذهن دو بعدی ومنفی و مثبت را با هم دارد و یک بی قراری ذهنی و فیزیکی را با خود دارد،یک ترازو به درست و با دقت بالا ارزیابی می‌کند،این جزئی نگری ها ممکن است گاهی برایشان دردسر ساز می‌شود، لیبرا تحمل تنهایی را ندارد بیشتر تمایل به جمع و خانواده را دارد ،قدرت ذهنی بالا و دقت بالا،ذهنی فعال وباهوش،گاهی پر حرف و استاد برقراری ارتباطات کلامی،ترازو یک هنرمند است ،خلاق و زیبا بین،ایده های خلاق می‌دهد ،ونوس ترازو را هنرمند و طراح وخلاق می‌کند،ترازو ها همیشه یک ایده جذاب و خلاقانه در گوشه ذهنشون دارند. بسیار اهل منطق و حق جو براحتی همفکری میکنند وبرای دست یاری صحبت و همدلی و مشاوره میکنند و به راحتی خودشون رو جای شما میگذارند و با چشمان شما به قضیه نگاه میکنند و معرفی میکنند ،از آنجایی که ترازو یک نشان هوا است قدرت برقراری ارتباط خوبی دارد بنابراین در ارتباطات فعال و در ارتباط گیری قدرت دارند. یکی از نقطه ضعف های یک ترازو اندام و استایل و ظاهرش است. یک ترازو گرچه همیشه به دنبال صلح است ولی گاهی تبدیل به یک فرد خودخواه می‌شود والبته زیاد خواه،ترازو جان خودت رو فراموش نکن! گرچه شما میل به لاکچری بودن را دارید وای بسیار مهربان هستید و به فکر دیگران.

 

 

نقاط ضعف در سلامت: مشکلات کلیوی،کمبود مایعات بدن،مشکلات مثانه،مشکلات تعرق زیاد، فشار خون و قند خون.

سازگاری :کماندار، آکواریوس،لئووقوچ.

کمترین سازگاری ؛خرچنگ وعقرب ماهی نشان های آب

نویسنده سالی از آستروفارسی سالی

 

 عقرب ( آبان )

هشتمین نشان از زودیاک با عنصر آب

با حاکمیت سیاره مارس وپلوتو

ماهیت انرژی زنانه

از نشان های فیکس

aban-1بسیار احساساتی و حساس البته همه نشان های آب حساس تر از باقی نشان ها هستند،ولی تفاوت عقرب ها در مخفی کردن احساسی بودنشون هست کن آن را نشان نمیدهند،بسیار کنجکاو وتودار و اهل پنهان کاری ولی بییار با اراده و با هیجان ،نمی‌شود و اوکی که نشد براشون هیچ معنایی ندارد،هزار بار هم زمین بخورد باز می ایستاد و میجنگد،اهل رقابت هستند و کم نمیارند یکم پرو😉 هرگز بیش اندازه نزدیک یک عقرب عصبانی نشو بهش زمان ارام شدن بده و صبور باش درسته یک عقرب زود خشمگین وعصبانی میشه ولی اگه بهش کاری نداشته باشی خودش آروم میشه. از لجبازیشون هم کلا چیزی نمیگم. بسیار هوشمند و به راحتی شهودات را هم میبینید و هم حس میکنند پس شما قادر به دروغ گفتن و خیانت کردن به یک عقرب نخواهی بود زود دستت رو میشه وفقط کافیه بخواد و تصمیم بگیره برای انتقام.

همین حس شهودی بافرکانس بالا خودش شک و دودلی رو به همراه میاره در یک عقرب چون خوب حس میکنه. گاهی در موارد خاص حسود. یک عقرب اگر عاشق باشد تا ابد وفادر خواهد بود.

 

نقاط ضعف در سلامت : مثانه، مجاری ادراری،اندام تناسلی،کیست و هورمون های مربوط به باروری و جنسی،افسردگی و مشکلات روحی اگر شدیدا تو دار باشند و صحبت نکنند.

سازگاری:کپریکورن، ماهی،خوشه،خرچنگ

کمترین سازگاری : تارس ،لئو و آکواریوس

نویسنده سالی از آستروفارسی سالی

کماندار( آذر )

نهمین نشان از زودیاک با عنصر آتش

با حاکمیت سیاره ژوپیتر

ماهیت انرژی زنانه

از نشان های متغیر

azar-1کماندار های پر انرژی نگم براتون اهل مثبت گرایی و خوش بین و مثبتی بین هرگز انرژی منفی و سیاهی. را دنبال نمیکنید ،برونگرا و اهل شوخ طبعی وماجراجو و پرهیجان،حقیقت جو وصادق کلا دل و زبون کماندارها یکیست،رک وبخشنده، بسیار هدفمندواهل برنامه ریزی ،تخیلی ورویاپرداز،دانا وآگاه،مهربان ،عاشق ، از اونجایی که حاکمیت بر کماندار با ژوپیتر است کماندار را فردی بسیار علاقه مند به کسب علم و فلسفه و نجوم می‌کند در واقع فردی که عاشق یادگیری و آموزش است هم برای خود و هم فردی که یاد بدهد و معلم و استاد باشد حتی در مسائل معنوی و دینی وفلسفی. کماندارها در حالت منفی بسیار تندخو،رها و آزاد ،عدم مسئولیت پذیری وغرغرو،بی پروا و بی توجه خرکت میکنند،بی توجه آینده و رها،بیش از اندازه متعصب،پافشاری روی عقاید،بی نظم می‌شود و بی توجه و نیاز به کمک در کارها.

 

نقاط ضعف در سلامت : ستون فقرات، سیاتیک،ضعف در قسمت لگن و ران ها ،آلرژی

 

 سازگار:آکواریوس،قوچ ،ترازو،لئو

عدم سازگاری:خوشه ،تارس

نویسنده سالی از آستروفارسی سالی

کپریکورن ( دی )

دهمین نشان از زودیاک با عنصر خاک

با حاکمیت سیاره سترن

ماهیت انرژی زنانه

از نشان های کاردینالdey-1

بسیار جدی و با پشت کار بالا،با هدف و شکست معنایی ندارد و در اصل هدف و رسیدن به آن و موفقیت برایش مهم است،مدیر و سخت کوش ،اول کار بعد تفریح ،میل به رهبر و مدیر بودن و البته که مدیر های خوبی هستند و موفق،برنامه ریز و منظم و اهل خانواده و خانواده دوست ،منطقی و اهل صحبت،مسئولیت پذیر ،معتقد بر باورها و عقاید خود،در فعالیت های کاری و قانونی بسیار فعال،معمولا با برنامه جلو‌ می‌رود و همی

شه پلن b هم در برنامه هایش دارد که در زمان نیاز رو کند،از اونجایی که زیر نظر سیاره سترن هستند سخت گیرند و میل به کنترل دیگران دارند البته در موارد منفی. زیاد منعطف نیست و به راحتی گذشت نمیکنند،در حالت منفی بد بین و شکاک،اگر با شکست روبرو شوند سرکوپ گر می‌شود هم خود را سرکوپ می‌کند و هم دیگران را. برای رسیدن به اهدافش دست به هرکاری میزند.

 

ضعف در سلامت :بیماری های مفاصلی و استخوانی وغصروف

 

سازگاری:کپریکورن ،خوشه،عقرب وتارس

کمترین سازگار:ترازو ،قوچ،دوقلو ولئو

نویسنده سالی از آستروسالی

آکواریوس ( بهمن )

یازدهمین  نشان از زودیاک با عنصر هوا

با حاکمیت سیاره سترن واورانوس 

ماهیت انرژی مردانه

از نشان های فیکس

bahman-1یک آکواریوسی به این دنیا آمده تا آگاهی بدهد به جمع و عموم ، غیر ‌پیش بینی و عجیب و غریب ،حمایت کننده با ایده ها جدید و خاص،رک،صادق،مستقل، یک کار را شروع کند تا آخر می‌رود و تمامش می‌کند، با گروه پیش می اید و رهبر است و حمایت از انسان و حقوق بشر و حمایت از محیط زیست و حیوانات هم برایش یک امر واجب است، یک آکواریوس ساخته شده است برای برقراری ارتباطات ولی اهل وابستگی در رابطه ها نیست ،بشر دوست است اما وقت را هدر نمیدهد،آگاهی دهنده و هنر در ارتباطات اجتماعی و آنلاین ،آکواریوس یک ارتعاش است و از عنصر هوا ،وهمیشه در پی یک راه جدید و خاص و یونیک است خودش پیشرو است و حرف زور را قبول نمیکنید. گاهی خودخواه می‌شود،عجول و تند مزاج،سرد و بی احساس البته در حالت های منفی و حتی گاهی منفی گرا ،سخت گیر و گاهی دل سنگ.

 

سازگاری با: نشان های قوچ،کماندار،آکواریوس،دقلو،ترازو،لئو

کمترین سازگاری؛عقرب ،تارس

 

ضعف در سلامت: درد در دست و پا و انگشتان ، مچ پا،مچ دست،قوزک پا،سیستم گردش خون و واریس

 

نویسنده سالی از آستروفارسی سالی

 

ماهی (اسفند)

دوازدهمین  نشان از زودیاک با عنصر آب

با حاکمیت سیاره ژوپیترو نپتون  

ماهیت انرژی زنانه 

از نشان های متغییر

esfand-1ماهی ها عاشق عشق دادن هستند و مشکل اساسی نداشتن حد وسط هست ،دلسوز هستند و برای هرکسی فداکاری میکنند و سرویس می‌دهند، دل رحم و با عطوفت،استاد معنوی ژوپیتر حاکم سنتی بر ماهی میل به معنویات و الهامات رو در ماهی ها افزایش می‌دهد ،بیش از اندازه از خودگذشتن و دلسوزی معمولا کار دستشان می‌دهد و مورد سواستفاده می‌شوند ،

از نشان های متغییر و منعطف و همین امر باعث می‌شود با همه کنار بیایند و یا همسو شوند،بییار رویایی و تخیلی و دارای ذهنی فعال و با خلاقیت ،طراح رقص،طراح شعر،موسیقی،داستان نویس،آهنگ ساز،حتی خواننده، بازیگر و تاتر ،یک ماهی اگر از ته قلبش بخواد که کاری انجام بده و مطمئن باشه میره که انجام بده و کوتاه نمیاد ‌کسی هم جلوش و نمی تونه بگیره،زود اعتماد می‌کند و به ضررش تمام می‌شود ،ترس از رودرو شدن با حقیقت او را تبدیل به فردی ترس و می‌کند که مدام در حال فرار است و تحمل رویارویی با حقیقت را ندارد،استرسی و حتی گاهی در زمان استرس و یا ترس میخندد،برای برداشتن قدم های مهم و سازنده و تصمیمات مهم نیاز به راهنما و یا مشورت داد و تنهایی قادر به انتخاب درست نیست و یا نیاز به تایید دارد،احساسی،هنرمند،خلاق،معنوی و گاهی در شرایط منفی و آسیب دیده فردی. منفی نگر ،اهل انتقاد ،نامهربان ،همیشه تحت تاثیر محیط است،بک ماهی پذیرنده ساده و خوبی است و همین امر موجب شکست می‌شود ولی از طرفی انقدر مهربان و دلسوز هست که حتی با آگاهی از دروغی که می‌شوند باز یاری ریان و کمک کننده باشد.

 

سازگاری:تارس،خرچنگ،کپریکورن وعقرب وخوشه

 

ضعف در سلامت: سیستم ایمنی بدن،سرماخوردگی،آنفلوانزا،بیماری های غددی

 هرمونی،استرسی،مشکلات روحی ،پا و قسمت سیستم ایمنی بدن،وجذب منفی

نویسنده سالی از آستروفارسی سالی