X

عزیزان لطفا موقع خرید فیلتر شکن خود را خاموش کنند .


دوستان عزیز لطفا پس از خرید به حساب کاربری خود رفته و در قسمت دانلود ها فایلهای خود را اجرا و یا دانلود کنید. درصورت بروز مشکل با صبر وحوصله با مدیر سایت تماس گرفته و مشکل را بیان کنید، تا رفع شدن مشکل صبور باشید.

آسترولوژی چیست؟

  • نویسنده : sally
  • تاریخ نوشته : 2021/07/19
  • تعداد نظر : 0 نظر
آسترولوژی چیست؟

آسترولوژی چیست

اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آسترولوژی به طور دقیق به چه معناست! به طور کلی باید بدانید این علم به بررسی حرکت اجرام آسمانی و ستاره ها می پردازد و ارتباطی را میان آنها و وقایعی که قرار است در زندگی انسان ها رخ دهد مشخص می نماید. شاید بتوان گفت یکی از مهمترین پیش بینی هایی که بشریت در طول تاریخ انجام داده است ظهور حضرت عیسی بوده است. در سال تولد حضرت عیسی ستاره شناسان زیادی از سراسر دنیا تولد این کودک را پیش بینی کردند و حتی پیشکش هایی را به برای حضرت مریم فرستادند.

آیا آسترولوژی پایه علمی دارد؟

شاید بتوان گفت یکی از پرتکرارترین سوالاتی که در این زمینه پرسیده می شود در مورد پایه عملی آسترولوژی است. بهتر است بدانید هرگز نمی توان پاسخ دقیقی به پیش بینی بر اساس حرکت اجرام آسمانی داد. زیرا پیش بینی بر اساس حرکت اجرام آسمانی در دسته علوم ماورایی قرار می گیرد و هنوز علم به طور دقیق نتوانسته است ماهیت این علوم را مشخص کند. با توجه به این موضوع، برخی از افراد بر این عقیده هستند که پیش بینی بر اساس اجرام آسمانی کاملا درست است و برخی بر این عقیده هستند این نوع پیش بینی درست نیست و بر پایه خرافات بنا شده است.

با این وجود، توصیه ما به شما این است ( حتی اگر می خواهید از پیش بینی بر اساس حرکت اجرام آسمانی استفاده کنید) عقل خود را نیز پایه عمل قرار دهید و با توجه به مواردی که پیش روی شما قرار دارند عاقلانه تصمیم گیری کنید. این موضوع می تواند به شما کمک کند تا حس بهتری را در زندگی تجربه کنید و این چیزی است که تمامی افراد در قرن بیست و یکم باید به آن پایبند باشند.

آسترولوژی و مدیتشن مخصوصا مدیتیشن در ماه کامل ارتباط تنگاتنگی باهم دارند.

چرا انسان ها به سمت آسترولوژی کشیده می شوند؟

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین دلایلی که سبب می شود انسان ها به سمت پیش بینی بر اساس اجرام آسمانی کشیده شوند ماهیت رازآلود زندگی است. هیچ کس نمی داند که در آینده چه اتفاقی قرار است بیافتد و این موضوع در مواقعی که افراد می خواهند تصمیمات مهم در زندگی خود بگیرند ( به طور مثال می خواهند ازدواج کنند) استرس و اضطراب زیادی را به همراه دارد. با این وجود، بهتر است بدانید هر چقدر این موارد واقعی باشند، باز تا به حال هیچ کس نتوانسته است پیش بینی دقیقی از آینده زندگی داشته باشد و این چیزی است که تمامی انسان ها باید آن را پذیرند.

مطالب پیشنهادی : هوروسکوپ ازدواج

تا اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد آسترولوژی در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید این پیش بینی بر اساس حرکت اجرام آسمانی انواع مختلفی دارد که از پرطرفدارترین آنها می توان به مدل های غربی یا تروپیکال، ودیک، هندی، تبتی و چینی اشاره کرد. به طور کلی، پیش بینی بر اساس حرکت ستاره ها تاریخچه طولانی دارد و تقریبا به 8000 سال پیش باز می گردد. در گذشته پادشاهان برای پیش بینی آینده حکومت خود از این روش استفاده می کردند و پس از مدتی این روش در میان مردم عادی نیز مرسوم گشت.

مطالب پیشنهادی : چاکرا و درمان از طریق آن

ریشه پیش بینی بر اساس حرکت اجرام آسمانی به چه دوره ای باز می گردد؟

شاید بتوان گفت یکی از سوالات پرتکراری که در مورد حرکت اجرام آسمانی پرسیده می شود در این زمینه است که ریشه پیش بینی بر اساس حرکت اجرام آسمانی به چه دوره ای باز می گردد. باید بدانید هرگز نمی توان زمان دقیقی را برای اینکار اعلام کرد. نگاهی به تاریخ نشان می دهد که این علم یک علم باستانی است که در روم شرقی و هند باستان رواج داشته است. همچنین، بهتر است بدانید در گذشته این علم تنها در میان افراد بالادست جامعه رواج داشته است و افراد پایین دست هرگز نمی توانستند از این پیشگویی ها استفاده کنند. اما پس از گذشت زمان مشخصی، این علم به افراد پایین دست نیز وارد شد و بسیاری از افراد حتی برای کارهای روزانه خود به این پیشگویی ها پایبند بودند.

مطالب پیشنهادی : چاکرا چیست؟

آسترولوژی تقدیر و سرنوشت ما را تعیین نمی کند!

علم آسترولوژی علمی هست که با رصد خورشید و ماه و جایگاه آنها در درجات و نشان های زودیاک و تاثیر متقابل و تعاملات سیارات و اثر گذاری  آنها بر زندگی ما از بدو تولد مورد بررسی قرار می‌دهد. نجوم اطلاعات خنثی از جهان هستی را در اختیار ما میگذارد و نباید به این اطلاعات به شکل منفی و مثبت نگاه کرد،هیچ چیز تصادفی نیست،آرایش و چیدمان سیارات در درجات مختلف در ۱۲ نشان زودیاک یک بینش تصوی و یک تصویر از نقشه راه و مسیر زندگی فردی است که همه جوانب را در بر می‌گیرد مثل میائل شخصیتی و پتانسیل های ما و این علم هزاران ساله نقش مسیر زندگی ما را میسازد نجوم نامیده می شود،حرکت و چرخش تک تک سیارات بر روی زمین تاثیر گذاراست نه تنها زمین بلکه روی تک تک سلولهایمان موثر هستند و این چرخه جهان هستی با مدیریت معبود عشق الهی هدایت می شود در نظر بگیر ماه با هر چرخش و هر فازش تاثیر مستقیم بر جزر و مد اقیانوس ها دارد،همین خودما موجودات زمینی ما انسان ها در آناتومی بدنمان ۷۰ درصدمان از اب تشکیل شده و ماه عنصرش آب است بنابراین بی شک به شدت بر فیزیک و جسم و روح ما تاثیر گذار است، با هر چرخش ماه در فازهای اصلیش؛ ماه نو،ماه افرایشی ،نیمه اول ،ماه کامل و ماه کاهشی ‌نیمه آخر ماه این چرخه حیرت انگیز و زیبای ماه به احساسات ما مستقیما تاثیر گذار است.

 

آیا از آسترولوژی می توان برای شناخت شخصیت افراد استفاده کرد؟

شناخت شخصیت افراد از زوایای مختلف همواره مورد توجه بشریت بوده است. بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که شخصیت افراد تحت تاثیر اجرام آسمانی است و هر یک از اجرامی که در آسمان وجود دارند بر متولدین ماه خاصی اثر می گذارند. به همین دلیل، متولدین هر ماه به سیاره خاصی نسبت داده می شوند و حرکت آن سیاره و انرژی که از ساطع می شود می تواند بر شخصیت افراد اثر بگذارد و در روزهای خاصی از ماه خلقیات و مود آنها را کنترل نماید.

 

ستاره و اجرام آسمانی

 

 

ماهیت و اهمیت آسترولوژی

برای پیش‌ بینی رویداد های دنیوی می باشد و بر این فرض استوار است که اجرام آسمانی (به ویژه سیارات و ستارگان) ، در ترکیب‌ ها یا پیکربندی‌ های دلخواهشان (که صورت‌ های فلکی نامیده می‌ شوند) در نظر گرفته می‌ شوند و به نحوی تغییرات در جهان زیر ماه را تعیین یا نشان می‌ دهند. در اصل ، اخترشناسان ، یک جهان “زمین‌ مرکزی” را فرض می‌ کردند که در آن ، سیاره‌ ها (از جمله خورشید و ماه) در مدار هایی می‌ چرخند که در مرکز یا نزدیک به مرکز زمین است و در آن ستارگان بر کره‌ ای با شعاع محدود قرار دارند که مرکز آن ثابت است. بعده ها ، اصول فیزیک ارسطویی پذیرفته شد که بر اساس آن ، یک تقسیم مطلق بین حرکات دایره‌ ای ابدی عنصر آسمانی و حرکات محدود و خطی چهار عنصر زیر قمری وجود دارد ؛ آتش ، هوا ، آب ، زمین. اعتقاد بر این بود که روابط ویژه ای بین اجرام آسمانی خاص و حرکات متنوع آنها ، پیکربندی ها با یکدیگر و فرآیندهای تولید و زوال آشکار در جهان آتش ، هوا ، آب و زمین وجود دارد.

این روابط ، گاهی چنان پیچیده تلقی می شدند که هیچ ذهن انسانی نمی توانست به طور کامل آنها را درک کند. بنابراین ، اخترشناس ممکن است به راحتی برای هر اشتباهی معذور شود. مجموعه مشابهی از روابط ویژه نیز توسط کسانی که فیزیک آنها بیشتر شبیه به فیلسوف یونانی افلاطون بود ، در نظر گرفته شد. برای اخترشناسان افلاطونی ، اعتقاد بر این بود که عنصر آتش در سراسر کرات سماوی گسترش می یابد و آنها بیشتر از پیروان ارسطو ، به امکان مداخله الهی در فرآیند های طبیعی از طریق تأثیرات آسمانی بر روی زمین معتقد بودند ؛ چرا که آنها به خلقت اجرام آسمانی توسط خدا اعتقاد داشتند.

 

نقش الهی در نظریه آسترولوژی

 

نقش الهی در نظریه آسترولوژی بسیار متفاوت است. طالع بینی در سخت ترین جنبه خود ، جهان کاملاً مکانیکی را فرض می کند که امکان مداخله را برای خدا و امکان اختیار را از انسان سلب می کند. به این ترتیب ، به شدت مورد حمله مسیحیت ارتدکس و اسلام قرار گرفت. با این حال ، برای برخی ، طالع بینی یک علم دقیق مانند نجوم نیست ؛ بلکه صرفاً گرایش ها و جهت هایی را نشان می دهد که می توانند با اراده الهی یا با اراده انسان تغییر یابند. به تعبیر باردسان (محقق مسیحی) ، حرکات ستارگان فقط بر جهان عنصری حکومت می کند و روح را در انتخاب بین خوب و بد باز می گذارد. هدف نهایی انسان دستیابی به رهایی از دنیای مادی تحت سلطه اخترشناسی است. برخی از اخترشناسان ، مانند حرانیان (از شهر باستانی حران در بین النهرین) و هندو ها ، خود سیارات را خدایان قدرتمندی می دانند که می توان احکام آنها را از طریق دعا و نیایش ، یا از طریق علم اقناع خدایان یا سایر قدرت های ماوراء طبیعی تغییر داد. در تفاسیر دیگر به عنوان مثال ، پریسیلیانیست های مسیحی (پیروان پریسیلیان ، یک زاهد اسپانیایی قرن چهارم که ظاهراً دیدگاه های دوگانه داشت) ، ستارگان صرفاً اراده خدا را برای کسانی که در نمادهای نجومی آموزش دیده اند آشکار می کنند.

 

کتاب آسترولوژي

 

اهمیت نشانه های اخترشناسی

 

دیدگاهی که می گوید ستارگان اراده الهی را آشکار می کنند ، نزدیک به مفهومی است که در پس مجموعه های باستانی بین النهرین و در شگون های آسمانی نهفته است. هدف اصلی آنها ، اطلاع رسانی دربار سلطنتی از فاجعه یا موفقیت قریب الوقوع بود. اهمیت نشانه های اخترشناسی در زمان ها قدیم ، تا حدی بود که شاهان و روسای قبایل ، مهمترین تصمیمات خود را بر مبنای نشانه های ستارگان و سیارات می گرفتند. اینها ممکن است به شکل پدیده های هواشناسی یا اپیدمی باشند که بر کل جمعیت انسان ها ، حیوانات یا گیاهان تاثیر می گذارد. اما اغلب آنها درگیر امور نظامی دولت یا زندگی شخصی حاکم و خانواده او بودند. از آنجایی که omina آسمانی نه به عنوان جبر ، بلکه بیشتر به عنوان نشانه تلقی می شد ؛ به عنوان نوعی زبان نمادین که در آن خدایان با انسان ها در مورد آینده ارتباط برقرار می کردند و تنها بخشی از مجموعه گسترده ای از رویداد های شوم ترقی می شد. اعتقاد بر این بود که پیش بینی های ناخوشایند آنها ، ممکن است با وسایل تشریفاتی یا با فال های مخالف کاهش یا خنثی شود. بارو (پیش‌گوی رسمی) ، که امینه آسمانی را مشاهده و تفسیر می‌ کرد ، در موقعیتی بود که کارفرمای سلطنتی خود را در مورد راه‌ های اجتناب از شوربختی ها توصیه می‌ کرد و روش هایی را برای دستیابی به شگون و خوش یمنی نشان می داد. 

 

اهداف آسترولوژی

 

هدف اولیه طالع بینی (آسترولوژی) ، آگاه کردن فرد از سیر زندگی خود بر اساس موقعیت سیارات و علائم زودیاک (دوازده صورت فلکی اخترشناسی) در لحظه تولد یا لقاح او بود. از پس این علم که تبارشناسی نیز نامیده می شود ، فنون اساسی طالع بینی ایجاد شد. زیرمجموعه های اصلی طالع بینی که بعد از تبارشناسی شکل گرفت عبارتند از ؛ کلی ، دلخراش و پرسشی. طالع بینی عمومی رابطه لحظات مهم آسمانی (به عنوان مثال ، زمان اعتدال بهاری ، کسوف یا پیوندهای سیاره ای) را با گروه های اجتماعی ، ملت ها یا کل بشریت مطالعه می کند. مهمترین اهداف آسترولوژی ، پیش بینی آینده افراد و ملل های مختلف برای پیشگیری از وقایع شوم می‌ باشد. این کتاب با ابزارهای نجومی به سوالاتی که قبلاً در بین النهرین برای بارو مطرح شده بود پاسخ می دهد. آسترولوژی کاتاریک ، تعیین می کند که آیا یک لحظه انتخاب شده از نظر طالع بینی برای موفقیت یک دوره عملی که در آن آغاز شده است مناسب است یا خیر. اساساً در تضاد با تفسیر دقیق تبارشناسی ، به فرد اجازه می‌ دهد تا در زمان‌ های مطلوب نجومی عمل کند و در نتیجه ، از هرگونه شکست قابل پیش‌ بینی بگریزد.

 

نشانه های اختری در خاورمیانه باستان

 

فال های اختری که در پیشگویی بین النهرین به کار می رفت ، بعداً با چیزی که به معنای دقیق کلمه به عنوان طالع بینی شناخته شد ترکیب شد و در طالع بینی شاخه ای را تشکیل داد که به عنوان طالع بینی طبیعی توصیف می شود. ا الواح به جا مانده (عمدتاً از کتابخانه آشوری پادشاه آشوربانیپال (قرن هفتم پیش از میلاد)) ، نشان می دهد که نسخه استاندارد هرگز وجود نداشته است. دسته‌ بندی‌ های رایج فال “انوما آنو انلیل” چهار مدل بودند که به نام خدایان اصلی نام‌ گذاری شدند ؛ سین ، شماش ، اداد و ایشتار. سین (ماه) ، دارای نشانه هایی است که شامل پدیده هایی ماه مانند هلال اول ، خسوف ، هاله و پیوند با ستاره های ثابت مختلف می شود. شماش (خورشید) به شگون هایی می پردازد که شامل پدیده های خورشیدی مانند کسوف ، مشاهدات همزمان دو خورشید و حضیض (خورشید های اضافی) می شود. آداد (خدای آب و هوا) ، به نشانه هایی مربوط به پدیده های هواشناسی ، مانند رعد و برق ، صاعقه و تشکیل ابر ها و همچنین زلزله ها مربوط می شود. و ایشتار (ناهید) ، شامل نشانه هایی است که شامل پدیده های سیاره ای مانند اولین و آخرین دید، ایستگاه ها (نقاطی که سیارات در آن ایستاده اند) ، طلوع های کوتاه (طلوع سیاره در شرق هنگام غروب خورشید در غرب) و پیوند با ستاره های ثابت اشاره می کند. اگرچه این نشانه‌ها اغلب در گزارش‌ های ناظرانی که در سرتاسر امپراتوری آشور در قرن هفتم قبل از میلاد تأسیس شد ، ذکر می‌ شوند ؛ اما به نظر می‌ رسد که در اواخر دوره تسلط ایرانیان بر بین‌النهرین (منتهی به قرن چهارم قبل از میلاد) محبوبیت خود را از دست دادند. بنابراین نشانه های اختری در خاورمیانه باستان ، با ظهور سلسله هخامنشیان ، به مصر ، یونان و هند نیز راه یافت.

 

نقش آسترولوژی در تاریخ ایران 

 

اندکی پس از تاسیس امپراطوری ساسانی توسط اردشیر اول در سال ۲۲۶ پس از میلاد ، انتقال قابل توجهی از طالع بینی یونانی و هندی به ایران صورت گرفت و نقش آسترولوژی در تاریخ ایران پررنگ تر شد. ترجمه‌ های پهلوی (زبان ایرانی) از دوروتئوس صیدا ، وتیوس والنس ، هرمس و یک هندی به نام (در منابع عربی) فارماسپ وجود داشت. از آنجایی که نسخه‌ های اصلی پهلوی همگی گم شده‌ اند ، این ترجمه‌ ها تنها دانش علم ساسانی را ارائه می‌ کنند. تبارشناسی در ایران اساساً تقلیدی از هلنیستی بود (البته بدون هیچ گونه فلسفه ای) که برخی از ویژگی های هندی مانند نوامشا ها و تفسیر شیعیان از تصاویر خدایان یونانی-مصری به آن پیوند زده شده بود. تاثیرگذارترین و بارزترین ابداع منجمان ساسانی ، توسعه نظریه تاریخ طالع بینی است ؛ یعنی نگارش تاریخ ، اعم از گذشته و آینده ، بر اساس تعمیم فنون نافذ ، مانند دوره های سیاره ای و طالع بینی پیوسته به کار رفته در تبارشناسی هلنیستی. این امر در پیوند با هزاره گرایی زرتشتی (تقسیم مدت زمان محدود خلقت مادی به دوازده هزاره) انجام شد.

 

خصوف-و-کسوف

 

طالع بینی در دوران مدرن 

 

در کشورهایی مانند هند ، طالع بینی توانسته جایگاه خود را در میان علوم حفظ کند. مشروعیت مداوم آن با این واقعیت نشان داده می شود که برخی از دانشگاه های هند مدارک پیشرفته ای را در طالع بینی ارائه می دهند. در غرب ، فیزیک نیوتنی و عقل گرایی ، تا حد زیادی اعتقاد گسترده به طالع بینی را از بین بردند ؛ با این حال طالع بینی غربی هنوز مرده نیست . حتی تلاش‌ هایی برای ایجاد یک مبنای نظری محکم برای آن وجود داشت ، به‌ویژه توسط روان‌ شناس فرانسوی میشل گوکلین در «مبنای علمی طالع‌ بینی» ؛ هر چند با نتایجی که در بهترین حالت بی‌ نتیجه ماندند. طالع بینی در دوران مدرن ، تقریبا جایگاه خود را در میان علوم مختلف از دست داده و کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

آسترولوژی تروپیکال

یکی از مهمترین مواردی که در آسترولوژی مطرح می شود زودیاک است. زودیاک به مجموعه ای مدور از ستارگان که گفته می شود که 12 برج فلکی را تشکیل می دهند. نحوه تفسیر این چرخه نقش بسیار مهمی در تعیین نوع پیش بینی بر اساس حرکت اجرام آسمانی دارد. آسترولوژی تروپیکال که یکی از معروف ترین و شاید بتوان گفت محبوب ترین پیش بینی ها بر اساس حرکت اجرام آسمانی است در میان منجمان غربی رواج دارد. در این نوع ستاره شناسی، مفسر برج های فلکی را به صورت مساوی در یک محدوده قرار می دهد، اما در واقعیت این چنین نیست.

همچنین، باید بدانید این نوع پیش بینی بر اساس حرکت خورشید عمل می کند. در واقع، مفسران این نوع ستاره شناسی بر این عقیده هستند که خورشید بر اعتماد به نفس، قدرت و شخصیت بیرونی انسان ها اثر می گذارد. سیاراتی که در این نوع پیش بینی مورد توجه قرار دارند عبارتند از خورشید، مارس، ژوپیتر، زحل، اورانوس، نپتون، پلوتو، گره شمالی، گره جنوبی و استروئیدها.

آسترولوژی غربی

همانطور که می دانید پیش بینی بر اساس موقعیت اجرام آسمانی انواع متفاوتی دارد که از پر طرفدارترین آنها می توان به آسترولوژی غربی، یونانی، هندی، بودایی، چینی، تبتی، مصری و مایایی اشاره کرد. هر یک از این روش ها بر مدل خاصی از چیدمان اجرام آسمانی تمرکز دارند و همین امر سبب می شود تفاوت های عمده ای میان این نوع پیش بینی ها دیده شود.

 

آسترولوژی

یکی از مطرح ترین پیش بینی هایی که بر اساس اجرام آسمانی صورت می گیرد آسترولوژی غربی است. در واقع، باید بدانید پیش بینی تروپیکال همان پیش بینی اجرام آسمانی در مدل غربی است که بر مدل اجرام آسمانی به صورت برابر تکیه دارد.

خاستگاه آسترولوژی تروپیکال چیست؟

خاستگاه این نوع پیش بینی به 2000 تا 3000 سال پیش باز می گردد و منجمان یونانی و بابلی پایه گذار آن بودند. با توجه به این موضوع که در گذشته یونان و بابل منجمان بسیار قوی داشتند، پیش بینی هایی که بر اساس این ستاره شناسی صورت می گرفت اهمیت بسیار زیادی داشت و به همین دلیل بسیاری از پادشاهان در طول تاریخ به این آسترولوژی علاقه نشان می دادند و بر اساس آن کارهای خود را پیش می بردند.

آسترولوژی ودیک

آسترولوژی ودیک نوعی پیش بینی رفتاری است و این پیش بینی بر اساس موقعیت سیارات نسبت به زمین و آسمان صورت می گیرد. در واقع، این نوع پیش بینی می تواند شخصیت و وقایع زندگی افراد را پیش بینی کند و این موضوع سبب می شود بسیاری از افراد که علاقه مند هستند به ناشناخته ها در مورد زندگی خود پی ببرند، به سمت این نوع پیش بینی کشیده شوند.

همانطور که در مورد پیش بینی تروپیکال به آن اشاره کردیم زودیاک بحث مهمی است که در پیش بینی ها به آن پرداخته می شود. آسترولوژی ودیک بر موقعیت اجرام آسمانی به طور واقعی تمرکز دارد و تاثیر انرژی آن را بر زندگی برررسی می کند.  در پیش بینی ودیک به اجرام آسمانی زیر توجه می شود:

  • سیاره ماه
  • سیاره ونوس
  • سیاره ژوپیتر
  • سیاره مرکوری
  • سیاره زحل
  • سیاره راهو
  • سیاره کیتو

خاستگاه آسترولوژی ودیک چیست؟

شاید اکنون این سوال برای شما پیش بیاید که خاستگاه این ستاره شناسی چیست! بهتر است بدانید خاستگاه ستاره شناسی ودیک به 8000 سال قبل از میلاد مسیح می رسد و هندیان از پایه گذارن این مکتب به شمار می روند. با توجه به این موضوع که قدمت این نوع ستاره شناسی در مقایسه با ستاره شناسی تروپیکال بیشتر است، بسیاری از افراد بر این عقیده هستند صحت آن بیشتر است. با این وجود، در این مورد نمی توان نظر قطعی داد.

آسترولوژی تکاملی

بسیاری از افراد که به سمت پیش بینی بر اساس موقعیت اجرام آسمانی کشیده می شوند به این موضوع اشاره می کنند این نوع پیش بینی به ما کمک می کند تا محیط و جهان اطراف خود را بهتر درک کنیم. این امر سبب می شود به اصل و منشا زندگی پی ببریم و این چیزی است که تمامی انسان ها باید به دنبال آن باشند.

اگر بخواهیم نگاهی دقیق تر به آسترولوژی تکاملی داشته باشیم باید بگوییم این نوع پیش بینی انسان ها را توانمند می سازد تا معنای زندگی را بهتر درک کنند و به عمق توانایی های خود پی ببرند. این پیش بینی می توان درب های جدید را به روح و روان انسان ها باز کند و آنها را در مسیر روحانی پیش ببرد. پیش بینی تکاملی روح خشک و آموزش ندیده را به روحی منعطف و پر از زیبایی تبدیل می کند.

تفاوت آسترولوژی غربی و شرقی

یکی از سوالات پرتکراری که در این زمینه پرسیده می شود در مورد تفاوت آسترولوژی غربی و شرقی است! همانطور که متوجه شده اید یکی از تفاوت های عمده ای که میان ستاره شناسی غربی و شرقی وجود دارد در مورد زودیاک است. به طور مثال، در روش غربی موقعیت اجرام آسمانی به طور برابر در نظر گرفته می شود، اما در ستاره شناسی شرقی به اندازه اجرام آسمانی توجه می شود.

از طرفی دیگر، تعداد سیاراتی که برای پیش بینی انتخاب می شوند، با یکدیگر متفاوت هستند و همین امر سبب می شود تعبیرات مختلفی از آن برداشته شود. همچنین، ستاره شناسی غربی به تغییرات خورشید توجه دارد، اما در ستاره شناسی شرقی تغییرات ماه مد نظر قرار گرفته می شود.

تمام حرکت سیارات و تعاملات و چرخه ماه و خورشید همه براساس علت و معمول است در واقع هر آنچه در آسمان اتفاق می افتد.آنچه در آسمان رخ می‌دهد توصیفی از آنچه در پایین اتفاق می افتد است. دنیای زیبایی از انرژی ها را در پیرامون خود داریم چه روی زمین و چه در آسمان که همچو آینه اتفاقات و بالا را منعکس می‌کند به پایین در واقع هر چه بالا اتفاق بیوفتید پایین نیز اتفاق میوفته و البته که همه این انرژی ها برای بالا رفتن سطح آگاهی و هم مسیر شدن با این تعاملات و انرژی ها رسیدن به صعود است ،شبیه به پرتالی که اگر در این پرتال انرژی با سیارات و انرژی تعاملات هم ارتعاش بشوی به اهدافت خواهی رسید و تجربیات بهتری رو خواهی داشت و به آن نود آگاهی و در نهایت خرد جمعی دست پیدا خواهیم کرد.

سبک  سالی (آستروفارسی سالی) چیست؟

من سالی با توجه به تخصص در رشته آسترولوژی سبک غربی ( تروپیکال ) تکاملی و مدرن فعالیت میکنم که در این سبک ما با خورشید و ماه و سیارات مرکوری ( عطارد )، مارس ( مریخ )، ونوس ( ناهید)، سترن ( زحل )، ژوپیتر ( مشتری ) ، پلوتو ، نپتون ، اورانوس و کایران و نود ها نود شمالی و نود جنوبی سر و کار داریم که هریک با چرخش و ایجاد انرژی و جایگیری و ترانزیت یک انرژی را به ما منتقل میکنند.

مطلب پیشنهادی : چارت ترانزیت

چارت تولد ، نقشه راه ……

strology-2در نظر داشته باشید شما در آسمان خانه ای دارید و آن خانه از بدو تولد شما در آسمان ثبت شده که همان چارت تولد شما هست ، خانه ای بزرگ که خود شامل خانه های مختلف درون خود است مثل یک قصر با اتاق های بزرگ که هر کدام یک خانه محسوب می‌شوند و هر کدوم از این خانه ها ساکنان مختلف دارند و نام های مختلف ، خانه ای که مخصوص خودتان است و هویت شما و پتانسیل هاتون و جا میده ، خانه پدر ، خانه مادر ،همسر ، خانه فرزند، سلامت، کار ، تحصیلات، ثروت ،کارما و دارما،خانه اهداف و غیره …………… نقشه این خانه هم چارت تولد شماست که با بررسی این خانه ها میتونیم ببینم چه اتفاقی در حال رخ دادن است و اشتباه مسیر کجاست و اصلاحش کنیم، درسته که با ثبت خانه و نقشه چارت تولد همه چیز از قبل طراحی شده ولی هیچ جبری در چارت تولد نیست چرا؟!

مطالب پیشنهادی : هوروسکوپ

با آگاهی از چارت تولد و بررسی خانه های آن امارت بزرگ نقاط ضعف و پتانسیل ها مشخص می‌شود و بهتر میشه تصمیم گرفت برای ادامه مسیر زندگی و رسیدن به سطح آگاهی بالا،اغلب وقایع مهمی که روی رمین اتفاق می افتد به وسیله جریان های مغناطیسی (اجرام آسمانی ) خلق می‌شوند که این امر در ارتباط مستقیم با وضعیت قرار گیری سیارات در لحظه ای اتفاق می افتد است ،سیارات حرکات دورانی مشخص را در دوره های مشخص طی می کنند،یعنی در امتداد سال‌های معین و قابل محاسبه ای پر همان وضعیت قبلی قرار می گیرند و در یک تکرار وضعیت ،همان اتفاقات در فاصله زمانی معینی اتفاق می افتد. بنابراین با شناخت سیارات و حرکات آنها می‌توان از اتفاقات پیش رو باخبر شد. با علم آسترولوژی شما پی به پتانسیل ها و نقاط مثبت و منفی در چارت خود مطلع میشوید که با آگاهی در مسیر زندگی قدم بر می دارید مثلا با توجه به خانه شغل و تحصیلات پتانسیل ها و نکات مثبت و منفی شغل مورد بررسی قرار میگیره ومتوجه مسیر اصلی و درست برای پیشرفت و رسیدن به هدف در شغل و یا شغل مناسب انتخاب می‌شود.

رایزینگ چیست و یعنی چه ؟!

نشانی از زودیاک که در بدو تولد هر فرد از شرق آسمان در حال طلوع و بر آمدن بوده است،رایزینگ در هر چارت تولد بسیار مهم است چون آغاز گر و خانه اول چارتتون مطعلق به رایزینگ است و روی شخص بسیار تاثیر گذار است،رایزینگ منسوبات و شخصیت صاحب چارت است،شخصیت شما با رایزینگ و تاثیراتش شکل می‌گیرد و دیده می‌شود.

هوروسکوپ بر اساس سیاره ها از نظر آسترو فارسی سالی ( سالی )

سیاره حاکم بر هرنشان تولد ( ماه تولد )

تحلیل و پیگیری کردن “حرکت سیارات” در نشانه های بروج فلکی و همین طور درک جنبه های مختلف آنها به گزارش پرشین وی اساسا همان تعریف علم ستاره شناسی است، بنابراین درک معنای آنها به تنهایی نیز اهمیت دارد و در کنار آن آشنایی با سیاره حاکم بر نشانه خودتان می تواند به درک و شناخت بهتر طالع بینی تان کمک کند.

سیاره حاکم بر ماه فروردین: مارس ( مریخ )

2020: what predictions for the future came true? | Listen & Learn AUS Blog

سیاره سرخ مریخ که بر قوچ ها ( فروردینی ها ) حکمرانی می کند گویی از نظر ظاهری کاملا با خلق و خوی چابک و فرز متولدین این ماه هماهنگی دارد. مریخ نماد احساسات، پرخاشگری، جاه طلبی و غرایز حیوانی است و بنابراین با نشانه های آتش همانند برج فروردین همخوانی دارد. قدرت آن اساسا غیرقابل توقف است. “مریخ برای فروردینی ها احساسات به همراه می آورد.” فروردینی ها به عنوان افرادی با انرژی بی نهایت و مهارت های رهبری بالا شناخته می شوند. بنابراین آنها گاهی می توانند روحیه یک جنگجو را پیدا کنند. اگر فروردینی باشید احتمالا تاثیر مریخ را در هر زمانی که ناگهان خود را درگیر جروبحث های شدید می یابید و یا روحیه بسیار رقابتی پیدا می کنید، احساس کردید.

 

 

سیاره حاکم بر ماه اردیبهشت: ونوس ( ناهید )

 

venus

سیاره حاکم بر هر ماه برای  تارس  (اردیبهشت )، ناهید سیاره عشق است ولی در عین حال حاکم بر چیزهایی مثل تجمل، لذت و ارزش هاست. به گزارش پرشین وی اردیبهشت با نشانه خاک مشخص می شود و این بدین معنی است که روی چیزهای مادی و تجارب شهوانی متمرکز است و سیاره ناهید بیشترین میزان تاثیر را روی برج اردیبهشت می گذارد.

 

 

سیاره حاکم بر ماه خرداد: مرکوری ( عطارد )

Mercury: Facts About The Planet {special Article}

دو قلوها ( خردادی ها )حراف و اجتماعی بوده و درست همانند عطارد، سیاره ارتباطات و تفکر، افرادی خردمند هستند. ذات همیشه کنجکاو متولدین خرداد تلفیق زیبایی با سیاره عطارد دارد که با ویژگی تبادل اطلاعات و یادگیری چیزهای جدید شناخته می شود. “عطارد به متولدین  دوقلو اجازه تفکر و تحلیل موضوعات مختلف را می دهد.” خرداد متفکرترین برج با نشانه هواست و به لطف سیاره حاکم بر آن، تیزهوش و سریع الفکر است.

 

 

سیاره حاکم بر ماه تیر: ماه

full-moon-2016-lro_0

سیاره حاکم بر هر ماه برای خرچنگ ( تیر ) “ماه” است. سیاره ایست که بر عواطف و احساسات و چیزهایی که به ما حس راحتی می دهد، حکمرانی می کند و در علم ستاره شناسی، سیاره ماه با برج خرچنگ که نشانه آن آب است، ارتباط دارد. متولدین برج خرچنگ (تیر) بیشتر از دیگر برج های فلکی داری عواطف مادرانه و پرورش دهنده هستند و در نتیجه به خوبی به ماهیت شهودی و حسی سیاره “ماه” اجازه درخشیدن می دهد.از آنجا که انرژی تیرماهی ها بسیار ملایم و احساسی است، ماه می تواند بسیار آسیب پذیر و حساس برای این نشانه باشد و اگر تیرماهی باشید باید از ماه متشکر باشید که به شما اجازه می دهد به خوبی با احساسات خود و حتی دیگران در ارتباط باشید.

مطالب پیشنهادی : چارت احساسی

 

سیاره حاکم بر ماه مرداد: خورشید

We could box the sun in 10 years - Times of India

می توان گفت لئوها ( مردادی ها ) به طور غیررسمی سلطان تمام برج های فلکی هستند، بنابراین مشخص است سیاره حاکم بر آنها در مرکزیت منظومه شمسی: خورشید واقع شده است. مردادی ها درست همانند سیاره حاکم بر آنها، عاشق مرکز توجه قرار گرفتن هستند و همانند خورشید، گرما، مثبت اندیشی و پرتو درخشانی بر هرچیزی که دست بزنند، همراه آنهاست. خورشید سیاره انرژی، روحیه و حیات است و برج لئو  (مرداد) که تحت فرمان آن است نیز از این ویژگی ها بی نصیب نمانده است. بنابراین اگر شما مردادماهی هستید باید برای اعتماد به نفس بی اندازه خود ممنون سیاره خورشید باشید.

 

 

سیاره حاکم بر ماه شهریور: مرکوری ( عطارد )

Mercury: Facts About The Planet {special Article}

سیاره حاکم بر هر ماه برای ماه خوشه ( شهریور ) عطارد است که وظایف مختلفی در علم ستاره شناسی دارد، شاید به همین دلیل باشد که بر بیش از یک برج فلکی، حکمرانی می کند. در حالی که ویژگی ارتباط محوری عطارد در خردادی ها پدیدار می شود، ویژگی اندیشمندی و تحلیلگری آن در برج خوشه  (شهریور) پدیدار شده است. شهریور دارای نشانه خاک است و وقتی همه چیز منظم باشد انرژی جزئیات محوری او بارز می شود. عطارد سیاره زمان بندی و برنامه ریزیست و به خوبی با این برج فلکی همگام است. اگر شهریوری هستید می توانید تاثیر عطارد را بر روی توانایی خود برای منظم نگه داشتن چیزهای مختلف مثل پوشه ایمیل های خود، مشاهده کنید.

 

 

سیاره حاکم بر ماه مهر: ونوس ( ناهید )

venus

سیاره زهره کاملا درمورد عشق و لذت است و بنابراین تعجبی ندارد  این سیاره عشق زیادی دارد که می تواند آن را با دو نوع نشانه در برج فلکی سهیم شود. چرا که علاوه بر اردیبهشت بر برج مه  که نماد تعادل و ارتباطات است نیز فرمانروایی می کند. از آنجا که برج ترازو  (مهر) روی هارمونی رابطه ها متمرکز است، ویژگی رویایی و عاشقانه سیاره زهره باید نقش خود را در اینجا ایفا کند. تاثیر سیاره زهره البته فراتر از عشق است، بلکه “سیاره زهره برای برج میزان استعداد هنری و ابتکار نیز به همراه می آورد.” برج میزان همچنین برای داشتن نگاه زیباشناختی معروف است و کاملا با نام دیگر سیاره زهره یعنی “سیاره زیبایی” مطابقت دارد.

 

 

سیاره حاکم بر ماه آبان: پلوتون و مارس

Mars-and-Pluto2014

سیاره حاکم بر هر ماه برای عقرب ( آبان ) پلوتون است که از نام خدای دنیای زیرین و یا عالم اموات برگرفته شده و در عین کوچکی سیاره بزرگی است که مسئول برخی از بزرگترین اتفاقات زندگی اعم از تولد و مرگ، خلقت و نابودی و یا هرچیز پنهان در زیر سطوح است. به طور مشابه، انرژی برج عقرب به طور طبیعی با جنبه های تاریک تر و رازآلودتر عالم وجود، عجین شده است. “پلوتون به برج عقرب (آبان) اجازه تغییر و دگرگونی می دهد.” پلوتون دوست دارد در سختی ها تغییر کند و احتمالا به دلیل همین تاثیر است که برج عقرب در بین دیگر بروج فلکی به “اسب سیاه” معروف است.

 

 

سیاره حاکم بر ماه آذرژوپیتر ( مشتری )

Jupiter in second house - Astro Clips

سیاره شاد مشتری یک طلسم خوش شناسی در بروج فلکی است و بر برج کماندار شاد و خوش شانس فرمانروایی می کند. تعجبی ندارد که کماندار( آذر ) ماهی ها به عنوان افرادی با مثبت اندیشی و روحیه بالا شناخته می شوند. مشتری سیاره توسعه است، بدین معنی که عاشق یادگیری، سفر و وسعت دادن به افق های دید خود است و تشنگی بی حدی برای دانش دارد. “سیاره مشتری فلسفه برج کماندار را توسعه می دهد.” بنابراین برای همین انرژی است که سیاره مشتری قادر است چیزهای جدید را امتحان کرده و به تجارب تازه، بله بگوید، چیزی که نشانه های دیگر بروج فلکی قادر به انجام آن نیستند.

 

 

سیاره حاکم بر ماه دی: سترن ( زحل )

سیاره زحل

سیاره حاکم بر هر ماه برای کپریکورن ( دی ) زحل است. سیاره سخت گیر و قانون مند زحل، بر برج جدی حکمرانی می کند و شاید به همین دلیل است که برج جدی (دی) تنها نشانه در بروج فلکی است که با ویژگی های انظباط و سخت کوشی شناخته می شود که در حقیقت زحل برای ساختار خود به آن نیازمند است. عنصر دی ماهی ها خاک است و هدف محور هستند که با رویکرد زحل کاملا منطبق است. “زحل برای برج جدی ساختار به همراه می آورد” گرچه تاثیر زحل می تواند محدود باشد ولی با این حال به برج جدی یاد می دهد از راه میان بر استفاده نکرده و در عوض یک بنیاد بسیار مستحکم و سخت را بسازد.

 

 

سیاره حاکم بر ماه بهمن: اورانوس و زحل

Saturn Square Uranus: February 16-28 2021 Astrology Forecast - AstroShaman

اورانوس سیاره عجیب و غریب در بروج فلکی است و کاملا به تغییرات ناگهانی، موج الهامات و به چالش کشیدن وضعیت وجود می پردازد. بنابراین کاملا قابل درک است که چرا حاکم بر برج آکواریوس  (بهمن) است که با عنصر هوا شناخته می شود. انرژی برج دلو کمتر از یک انقلاب نیست و به گزارش پرشین وی ایده های جدید و ابتکاری را بر چیزهای سنتی ترجیح می دهد و همیشه نگاه به آینده دارد. اگر بهمن ماهی باشید برای روحیه سرکش خود باید ممنون سیاره اورانوس باشید.

 

 

سیاره حاکم بر ماه اسفند: نپتون و ژوپیتر

jupitor-neptune2

سیاره حاکم بر هر ماه برای ماهی ( اسفند. ) نپتون است، سیاره رویایی توهمات و قلمروهای معنوی که می توان درک کرد چرا حاکم بر برج حوت است که با عنصر آب شناخته شده و به شدت حساس است. برج حوت بسیار احساسی و شاعرانه است و شاید به همین دلیل بیشتر از دیگر بروج فلکی به چیزهای معنوی و احساسی وابسته است و باید این ویژگی خود را مدیون سیاره نپتون بداند. “نپتون الهام بخش برج مرتب  برای رویا پردازی و هنرمندی است.” معروف است اسفند ماهی ها در یک فانتزی رویایی خود در دنیا زندگی می کنند که به طور مستقیم با هاله وهمی که سیاره نپتون بر هرچیزی می کشد، ارتباط دارد.

 

 

 

 

نظرات کاربران

0نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *