X

عزیزان لطفا موقع خرید فیلتر شکن خود را خاموش کنند .


دوستان عزیز لطفا پس از خرید به حساب کاربری خود رفته و در قسمت دانلود ها فایلهای خود را اجرا و یا دانلود کنید. درصورت بروز مشکل با صبر وحوصله با مدیر سایت تماس گرفته و مشکل را بیان کنید، تا رفع شدن مشکل صبور باشید.

سیارات در آسترولوژي

  • نویسنده : کیوان هجرتی
  • تاریخ نوشته : 2023/01/03
  • تعداد نظر : 0 نظر

آسترولوژی یا طالع بینی علمی است که بر اساس حرکت اجرام آسمانی، رویدادهای مربوط به زمین و انسان ها را تحت تأثیر خود قرار می دهد. در واقع بر اساس این علم که قدمت آن به سال ها قبل از میلاد بر می گردد، اتفاقاتی که برای بشر در آینده قرار است رخ دهد با استفاده از حرکت سیارات و ستارگان در فضا پیش بینی می شود. همچنین انسان ها می توانند با استفاده از این مفاهیم رویکردهای مفیدی را در برخورد با زندگی کسب کنند. سیارات در آسترولوژی نقش مهره های آن را بازی می کنند که در این مقاله به نقش هر یک از اجرام منظومه شمسی در رابطه با تأثیرگذاری آنها بر روی اتفاقاتی که در زمین برای انسان ها قرار است رخ دهد، مطالبی را ارائه خواهیم داد.

سترن در آسترولوژي

یکی از سیارات در آسترولوژی، زحل یا سترن نام دارد و ششمین سیاره منظومه شمسی است که تا قبل از سال 1781دورترین سیاره قابل مشاهده با چشم غیرمسلح بوده است. در طالع بینی، سترن نشان دهنده تمرکز، تلاش و دستاوردهای یک فرد است و طبیعت سردی دارد. علاوه بر آن، رفتاری غیر هیجانی دارد و سعی می کند محکم و استوار بماند و در مقابل هیچ حادثه ای شانه خم نکند.

خورشید در آسترولوژی

خوشید در واقع تنها ستاره منظومه شمسی است اما خورشید را به عنوان یکی از سیارات در آسترولوژی در نظر می گیرند. خورشید به دلیل دادن انرژی و حیات به کالبد دیگر سیارات، نماد روح و شخصیت یک فرد است. در واقع خورشید نماینده بخش وجودی و هویت فردی هر انسانی است که شخصیت و روح او را تشکیل می دهد.

ماه در آسترولوژي

ماه نزدیک ترین جرم آسمانی به زمین است و در علم طالع بینی نماینده احساسات شخص است. در واقع ناخودآگاه هر شخص و اعمال غریزی او با حرکت نسبی ماه در آسمان سنجیده می شود. همان اندازه که خورشید مفاهیم مردانه را ابراز می کند، ماه مربوط به رفتارهای زنانه در انسان است.

مارس در آسترولوژي

مارس یا مریخ چهارمین سیاره منظومه شمسی به رنگ سرخ است که به عنوان یک سیاره در آسترولوژی روحیه جنگ آوری، قدرت طلبی و تجاوز دارد. این سیاره به شما جرأت دیده شدن، حرکت کردن و داشتن اعتماد به نفس، می بخشد. همچنین حس رقابت و بهتر بودن را در این سیاره می توان دید.

مرکوری در  آسترولوژي

مرکوری یا عطارد اولین و نزدیکترین سیاره به خورشید است و در حوزه آسترولوژی سیارات نماد فکر و تعقل است. به ما می آموزد که در مورد مسائل گوناگون بیاندیشیم، بیاموزیم، صحبت کنیم و بنویسیم. در کل مرکوری ارتباطاتمان را افزایش می دهد و زمینه تحول را در ما به وجود می آورد.

ونوس در  آسترولوژي

ونوس یا زهره دومین سیاره منظومه شمسی است و در طالع بینی نشان دهنده روابط عاشقانه و لذت های ما است. همچنین سیاره پول و زیبایی است که به ما می آموزد چگونه از موقعیت های زندگی استفاده کنیم و از موفقیت هایی که حاصل می شود لذت ببریم و نسبت به دیگران عشق بورزیم. حس رابطه خوب با مردم از جمله مفاهیمی است که در این سیاره می توان دید.

ژوپیتر در  آسترولوژي

مشتری یا ژوپیتر نیز به عنوان یکی از سیارات در آسترولوژی، بزرگترین سیاره در منظومه شمسی است و در علم آسترولوژی نشان از تفکر و نگهبان ذهن دارد. سیاره ای خیرخواه است و سعادت و موفقیت انسان ها در این سیاره بیشتر به چشم می خورد. همچنین گفته می شود که ژوپیتر حاکم بر ادیان مختلف و فلسفه است و همه را برای یافتن پاسخ سوالاتشان ترغیب می کند و سخاوت و بخشندگی را برای انسان ها به ارمغان می آورد.

نپتون در  آسترولوژي

این سیاره به عنوان یکی از سیارات در آسترولوژی کهن شناخته نشده است چرا که سیاره ای نسبتاً نو ظهور است و در زمان گذشته که هنوز این سیاره کشف نشده بود در مورد تأثیرات آن مطالب خاصی در متون گذشته یافت نمی شود. اما در آسترولوژی جدید معتقدند که این سیاره نیز همانند سیارات دیگر اثرات مخصوص به خود را بر فرایند زندگی انسان ها خواهد گذاشت. نپتون در آسترولوژی جدید و آسترولوژی تکاملی غرب، نشان از توهم، خیالات و همچنین الهامات ما دارد و می تواند هم دیدگاه های الهی و هم هرج و مرج اولیه او را به نمایش بگذارد.

پلوتو در  آسترولوژی

پلوتو آخرین سیاره منظومه شمسی است و به عنوان یکی دیگر ار سیارات در آسترولوژی، در بزرگترین مدار به دور خورشید در حال گردش است. این سیاره نیز مانند سیاره نپتون در آسترولوژی قدیم نبوده است ولی در آسترولوژی جدید برای این سیاره نیز معانی و مفاهیمی را نسبت داده اند. پلوتو در علم آسترولوژی جدید نمایانگر اندیشه های انقلابی است؛ اندیشه هایی مبنی بر تغییرات و تحولات غیرمنتظره که رویکردی انقلابی را در انسان تقویت می کند. همچنین نماینده طول عمر و سلامت انسان ها نیز می باشد و در آسترولوژی تکاملی غرب، نماد روح انسان است و از آنجایی که روح می تواند تغییر شکل دهد بنابراین می توان آن را نماد تحول در زندگی دانست که از طریق تولد، حیات و مرگ بروز می کند.

در این مقاله سعی کردیم سیارات در آسترولوژی را نام برده و مفاهیم مهم و تأثیرات آنها بر زندگی و طریقه رفتار ما نسبت به آینده را بیان کنیم. برخی از این سیارات که معروف هستند به سیارات درونی، سیاراتی هستند که در گذشته کشف و در طالع بینی غربی و شرقی وارد شده بودند. برخی از این سیارات نیز معروف به سیارات بیرونی هستند که جدیداً و در حدود 300 سال پیش کشف شده اند. اما از آنجائیکه تمامی سیارات در آسترولوژی باید اثرات مخصوص خود را داشته باشند، بنابراین برای سه سیاره بیرونی؛ اورانوس، پلوتو و نپتون، نمادهای مخصوصی را در نظر گرفتند و در طالع بینی از آنها استفاده می شود.

 

 

نظرات کاربران

0نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *